Ukryta kamera nagrywała urzędniczki w toalecie [film]

17 października 2019, 15:19, red
fot. Urząd Miasta i Gminy Witnica
Do szokującego zdarzenia doszło w Urzędzie Miasta i Gminy w Witnicy. W damskiej toalecie dla pracowników urzędu była zamontowana ukryta kamera, która nagrywała wszystko to, co działo się w środku. Sprawa została zgłoszona na policję.

W poniedziałek 14 października jedna z pracownic Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy podczas korzystania z damskiej toalety dla pracowników urzędu, zauważyła że pod umywalką znajduje się migające czerwone światło. Okazało, że została tam zainstalowana kamera do której był podczepiony pendrive. Kobieta postanowiła zgłosić jeszcze tego samego dnia sprawę na policję.

- We wtorek 15 października pokrzywdzona kobieta została przesłuchana. Opowiedziała o całej sytuacji, jaka miała miejsce w służbowej toalecie, która była zamykana na klucz. Jest to bardzo wrażliwa kwestia, chcemy przesłuchać świadków i dotrzeć do innych kobiet, które również w tej sprawie mogły zostać pokrzywdzone. Mówimy tutaj nie tylko o przestępstwie, ale również o upadku obyczajów i wszelkiej moralności. Policjantom zależy, aby osoba odpowiedzialna za zainstalowanie tych kamer została jak najszybciej zatrzymana – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zabezpieczyli kamerę wraz z pendrivem, która była zainstalowana w damskiej toalecie pod umywalką – dokładnie na wprost sedesu. W sprawie zostanie powołany biegły, który ustali co znajdowało się na pendrivie oraz dysku zabezpieczonego komputera. To pozwoli określić od jak dawna kobiety korzystające z toalety były nagrywane i co dokładnie zostało utrwalone. Kamera nagrywała nie tylko obraz, ale również dźwięk.

- Postępowanie prowadzone jest pod kątem utrwalania wizerunku nagiej osoby, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Krąg osób podejrzanych zawęża się. Natomiast policjanci z Witnicy są coraz bliżej wytypowania osoby, która jest za to odpowiedzialna – podkreśla Maludy.

Póki co, postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś, chociaż wśród podejrzanych jest jeden z wieloletnich pracowników urzędu. Według nieoficjalnych informacji, policjanci znaleźli w biurku mężczyzny identyczny kamerę, jak ta w toalecie. Zabezpieczyli również służbowy komputer mężczyzny. Pracownik urzędu przebywa obecnie na urlopie. Z kolei burmistrz Dariusz Jaworski przyznaje, że do faktycznie w damskiej toalecie była zamontowana kamera, ale sprawy nie chce komentować z uwagi na postępowanie prowadzone przez policję.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości