Kierowca volkswagena miał 4 promile!

8 sierpnia 2019, 10:37
fot. Lubuska policja
Policjant z Sulęcina zatrzymał kompletnie pijanego 52-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego powiadomili dzielnicowego z Sulęcina, że na jednej z dróg znajduje się kierowca volkswagena, który poszura się całą szerokością jezdni i może być pod wpływem alkoholu. Dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem sulęcińskiej drogówki pojechali na wskazane miejsce.

- W tym czasie, kierowca volkswagena stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do rowu. Policjanci podbiegli do pojazdu i zastali w nim kompletnie pijanego 52-latka. Badanie wykazało, że miał on prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu – opowiada Klaudia Richter, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

52-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci podkreślają, że każda osoba prowadząca auto pod wpływem alkoholu stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości