Pijany kierowca mercedesa wymusił pierwszeństwo [zdjęcia]

29 czerwca 2019, 07:47
fot. Anna Kluwak
Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Dobiegniew. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – mercedes i volkswagen. Do wypadku doprowadził pijany kierowca mercedesa, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W sobotni poranek 29 czerwca około godz. 5 rano na drodze krajowej nr 22 na wjeździe do miejscowości Dobiegniew w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – mercedesa i volkswagena.

- 21-letni kierowca mercedesa wyjeżdżał ze stacji paliw i skręcał w lewo w ul. Gorzowską. Nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi, który poruszał się drogą krajową nr 22 i wjeżdżał do Dobiegniewa. Wskutek wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Mercedesem podróżowały łącznie cztery osoby, natomiast volkswagenem dwie. Do szpitala został zabrany nieprzytomny pasażer mercedesa. Na badania trafił również kierujący volkswagenem, który doznał urazu oka.

- Okazało się, że 21-letni kierowca mercedesa jest kompletnie pijany. Młody mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policjantów – mówi Bartos.

Droga krajowa nr 22 na wjeździe do Dobiegniewa jest zablokowana. Policjanci kierują na objazdy. Według nieoficjalnych informacji, wszystkie osoby podróżujące mercedesem były pod wpływem alkoholu. Policjanci będą również sprawdzać czy nie byli pod wpływem narkotyków. 

21-letni kierowca mercedesa straci prawo jazdy na co najmniej 3 lata, a za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku grozi mu do 2 lat więzienia.

Fotoreportaż


1/5 Wypadek w Dobiegniewie

1/5 Wypadek w Dobiegniewie

2/5 Wypadek w Dobiegniewie

2/5 Wypadek w Dobiegniewie

3/5 Wypadek w Dobiegniewie

3/5 Wypadek w Dobiegniewie

4/5 Wypadek w Dobiegniewie

4/5 Wypadek w Dobiegniewie

5/5 Wypadek w Dobiegniewie

5/5 Wypadek w Dobiegniewie

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości