Wiadomości

Nie będzie specjalnych pociągów na Pol’and’Rock Festival

31 maja 2019, 14:31
fot. gorzowianin.com
W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat nie będzie specjalnych pociągów, którymi można było dotrzeć na Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Taką decyzję podjęła spółka Przewozy Regionalne. Decyzja krajowego przewoźnika szokuje Jurka Owsiaka i jest dla niego niezrozumiała.

Jubileuszowy 25. Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia. Przygotowania do tegorocznego festiwalu idą pełną parą. Dlatego też tradycyjnie fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwróciła się do spółki Przewozy Regionalne z pytaniem o dodatkowe pociągi, które miały wozić woodstockowiczów do Kostrzyna nad Odrą, tak jak miało to miejsce przez ostatnie 25 lat.

Po miesiącu oczekiwania na odpowiedź, WOŚP otrzymała w piątek 31 maja odpowiedź od krajowego przewoźnika. Jak się okazało, w tym roku po raz pierwszy od 25 lat, nie będzie dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali muzycznych w Europie.

- Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez marszałków województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski – tłumaczą Przewozy Regionalne.

Tylko w 2018 roku pociągami do Kostrzyna nad Odrą przyjechało blisko 70 tys. osób, a Przewozy Regionalne uruchomiły 80 specjalnych pociągów. Najtańsze bilety w dwie strony kosztowały 50 zł, najdroższe 160 zł. Przyjmując średnią 100 złotych za bilet – w efekcie takiej decyzji przychód spółki Przewozy Regionalne uszczupli się w tym roku o około 7 mln złotych.

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest według mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą – komentuje Jerzy Owsiak, prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dlatego też Jurek Owsiak apeluje do uczestników festiwalu, aby pomagali sobie nawzajem w dotarciu do Kostrzyna nad Odrą – czy to samochodami czy też autobusami. WOŚP liczy także na wszelkie przejazdy zorganizowane, dodatkowo wynajęte autokary (będzie dla nich specjalny parking) i na każdego przedsiębiorcę, który zechce pomóc uczestnikom festiwalu. Zgłoszenia zorganizowanych dojazdów należy wysyłać mailem na adres transport@wosp.org.pl.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości