Koniec Moto Racing Show?

30 maja 2019, 13:15
fot. archiwum
W tym roku w Gorzowie zamiast Moto Racing Show odbędzie się Motoweekend. To oznacza, że fani motoryzacji nie zobaczą już dynamicznych pokazów na moście Staromiejskim, ale wystawę samochodów, motocykli i pojazdów militarnych na Bulwarze Zachodnim i przy Wale Okrężnym.

W ubiegłym roku obyła się 10. jubileuszowa edycja Moto Racing Show, czyli imprezy która przyciągnęła na most Staromiejski tłumy mieszkańców Gorzowa i okolicznych miejscowości. Tradycyjnie nie zabrakło pokazów driftów, wyścigów dynamicznych czy palenia gumy.

Jednak w tym roku Moto Racing Show się nie odbędzie. Miejsce tej imprezy zajmie Motoweekend, który zostanie zorganizowany w niedzielę 25 sierpnia w ramach Koniec Lata Party przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Automobilklub Gorzowski.

To oznacza, że tym razem most Staromiejski nie zostanie zamknięty, a fani motoryzacji nie zobaczą pokazów dynamicznych i wyścigów. Motoweekend będzie imprezą o charakterze wystawienniczym i odbędzie się na Bulwarze Zachodnim i na placu przy Wale Okrężnym.

- Motoweekend będzie wystawą zabytkowych i unikatowych samochodów, motocykli i pojazdów militarnych. Na fanów motoryzacji będą również czekać symulatory dachowania czy jazdy na jednym kole. Jeżeli ktoś posiada ciekawy pojazd i chciałby się nim pochwalić na wystawie, zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gorzowie – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Ankieta

MRS czy Motoweekend?

  • Powinien zostać Moto Racing Show43.17%
  • Jestem za organizacją Motoweekendu16.57%
  • Powinny odbywać się obie imprezy17.78%
  • Takie imprezy nie są potrzebne22.49%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 827

Jak tłumaczy dyrektor Rój, decyzja o nie zamykaniu mostu Staromiejskiego została podjęta z uwagi na trwające w centrum Gorzowa prace budowlane i spore utrudnienia z jakimi muszą zmagać się mieszkańcy miasta. Jednak co z imprezą w przyszłym roku? Czy OSiR wróci do organizacji Moto Racing Show w takim wydaniu jak do tej pory?

- Jeżeli wrócimy do organizacji Moto Racing Show to na pewno będziemy chcieli ją zorganizować w niedzielę, zamiast tak jak do tej pory w piątek. Wszystko przez to, że w niedzielę jest mniejszy ruch i wiele osób zamiast stać w korkach i się denerwować wracając z pracy, przyjdzie na most zobaczyć pokazy. Ponadto chcielibyśmy, aby Moto Racing Show był osobnym wydarzeniem i nie był łączony z Koniec Lata Party, tylko był organizowany w innym terminie, tak jak było to podczas pierwszych edycji – komentuje dyrektor Rój.

Dyrektor Rój podkreśla, że 10 edycji Moto Racing Show to szmat czasu i zaprasza wszystkie chętne osoby do współpracy przy organizacji imprezy w przyszłości.

- Wielu młodych ludzi, których pasjonuje motoryzacja ma pomysły na tę imprezę, co nowego w niej pokazać. Dlatego też możemy oddać organizację Moto Racing Show w dobre ręce, natomiast ze swojej strony możemy zaoferować wsparcie i doświadczenie – podkreśla Włodzimierz Rój.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości