Wiadomości

Spalił się dom wielorodzinny pod Gorzowem

20 października 2018, 19:45
fot. OSP Bogdaniec
W sobotnie popołudnie w miejscowości Podjenin koło Gorzowa doszło do pożaru domu wielorodzinnego. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, w którym mieszkały cztery rodziny. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze domu wielorodzinnego w Podjeninie w gminie Bogdaniec przed godz. 15 w sobotę 20 października. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej.

Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępu, okazało się że płonie budynek wielorodzinny, a ogień obejmuje prawie cały dach. W budynku mieszkały 4 rodziny, które płonący obiekt opuściły jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, dzięki pomocy sąsiadów.

W kulminacyjnym momencie akcji z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej. W jednym z mieszkań znajdowała się butla z gazem, która mogła w każdej chwili wybuchnąć. Ostatecznie strażakom udało się wynieść butlę z gazem z domu objętego pożarem.

Po blisko dwóch godzinach pożar został opanowany, a strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska. Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku, a mieszkania zostały zalane i zniszczone, tym samym 4 rodziny straciły dobytek swojego życia.

Ugaszenie ognia nie oznacza zakończenia działań. Do późnych godzin nocnych OSP Bogdaniec na zmianę z OSP Lubczyno będą dozorować miejsce pożaru.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości