Wiadomości

Loteria Internetowa Mega Millions – zasady loterii i maksymalne wygrane

28 lutego 2018, 16:34, mati

Mega Millions to druga co do wielkości loteria w Stanach Zjednoczonych. Jedynie gra liczbowa Powerball jest od niej większa. Na początku działalności, Mega Millions oraz Powerball konkurowały na rynku przez co w większości stanów dostępna była tylko jedyna z powyższych loterii. W dalszych latach loterie postanowiły zakończyć niezdrową rywalizację i udostępniać obie gry we wszystkich stanach USA. Jakie są zasady loterii Mega Millions oraz ile można w niej wygrać?

Krótka historia loterii Mega Millions

Loteria zadebiutowała w roku 1996 pod nazwą Big Game. Przez lata gra liczbowa zmieniała format gry, a także nazwę na Mega Millions. Dopiero od roku 2010 loterie Powerball i Mega Millions działają w porozumieniu tak aby obie loterie były dostępne we wszystkich stanach USA. Pod koniec 2017 roku wprowadzono istotne zmiany, dzięki którym wygrania głównej nagrody jest bardziej prawdopodobne. Dodatkowo zwiększono maksymalną pulę nagród gwarantowanych.

Format gry w loterii Mega Millions

W grze liczbowej Mega Millions gracz ma za zadanie skreślić pięć liczb z zakresu 1-70 oraz jedną cyfrę specjalną Mega Ball z przedziału 1-5. Jeden kupon na grę kosztuję 2 dolary, ale można także zakupić droższy kupon z opcją Megaplier, która pomnoży nagrodę I i II stopnia nawet pięciokrotnie. Losowania odbywają się w każdy wtorek oraz piątek około godziny 4 rano polskiego czasu. Na ten moment, w loterii Mega Millions można wziąć udział jedynie przez Internet. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą zakupić blankiet także w kolekturach gry liczbowej.

Maksymalne wygrane Mega Millions w historii

Pula nagród w każdym losowaniu wynosi 40 milionów dolarów. W przypadku wielu szczęśliwych kuponów, gwarantowana nagroda I-stopnia to milion dolarów lub pięć milionów w przypadku kuponu z opcją Megaplier. W roku 2012 lotto przez internet Mega Millions uzyskała rekordową kumulację w wysokości 656 milionów dolarów. Przez cztery lata był to światowy rekord. Pula ta została rozbita 30 marca 2012 roku przez trzech szczęśliwych zwycięzców. Najwyższa wygrana dla jednego gracza padła 8 lipca 2016 roku i wyniosła 536 milionów dolarów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości