Wiadomości

Dni Gorzowa za ponad 1 milion złotych

27 lutego 2018, 13:54, ak
fot. Dawid Nowakowski
Tegoroczne święto miasta, które ma się odbyć w dniach 8-10 czerwca ma ponownie sporo kosztować. Jak się dowiedział portal gorzowianin.com na imprezę, która odbędzie się na nadwarciańskimi błoniami zostanie wydane ponad 1,2 mln zł.

Dni Gorzowa zostały reaktywowane przez prezydenta Jacka Wójcickiego w 2015 roku. Wtedy koszt organizacji imprezy pochłonął 450 tys. zł z budżetu miasta, natomiast w 2016 roku to kwota sięgająca 1,3 mln zł. Z kolei w 2017 roku impreza kosztowała 1,4 mln zł. Niestety ze względu na pożar katedry zostały odwołane w drugim dniu, jeszcze przed wieczornymi koncertami. A jaki będzie koszt organizacji tegorocznego święta miasta, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca na nadwarciańskich błoniach?

- Szacujemy, że Dni Gorzowa 2018 będą na podobnym poziomie do roku ubiegłego jeżeli chodzi o koszt organizacji 3-dniowej imprezy i będzie to co najmniej 1,2 mln złotych. Zazwyczaj 70-80 procent całego budżetu pochłania strona techniczna, czyli rozstawienie dużej sceny, nagłośnienie, światło czy ochrona. Natomiast pozostałe 20-30 procent to wynagrodzenia dla artystów, którzy zagrają koncerty na scenie. Na obecną chwilę cały czas wszystko jest dopinane, podpisywane są umowy i jeszcze za wcześnie mówić o dokładnej kwocie – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wiemy już, że podczas Dni Gorzowa 2018 wystąpi polski zespół Cree & Sebastian Riedel grający blues rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Ich koncert odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godz. 20.

Natomiast gorzowski magistrat pochwalił się, że na scenie zobaczymy również Michała Szpaka. Jest to kontrowersyjny artysta, którego jedni uwielbiają, a drudzy nienawidzą. Michał Szpak swoją karierę muzyczną rozpoczął w 2011 roku po zajęciu drugiego miejsca w popularnym talent show "X Factor". Do tej pory wydał tylko jeden studyjny oraz kilka singli. Natomiast w 2016 roku z utworem "Color of your life" reprezentował Polskę podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wśród krążących w sieci opinii, Szpak bierze za jeden koncert 35 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości