Niskie raty przy kredycie samochodowym – czy to możliwe?

27 lutego 2018, 12:50, mati
Obok kredytów hipotecznych i gotówkowych, dużą popularnością cieszą się kredyty samochodowe. Tego rodzaju wsparcie finansowe często jest jedyną słuszną drogą w kierunku spełnienia marzeń oraz potrzeb związanych z posiadaniem auta. Chociaż z reguły miesięczne raty są dość wysokie, istnieją sposoby na ich obniżenie. Dowiedz się, co możesz zrobić.

Chociaż zakup pojazdu można sfinansować kredytem gotówkowym, znacznie lepszym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy. To znacznie tańsza alternatywa, co wynika przede wszystkim z obowiązującego oprocentowania. Podczas gdy średnia wartość RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania) waha się w granicach 12-15%, tak porównując kredyty samochodowe na finanse.rankomat.pl średnie RRSO oscyluje wokół 8%.

Jak obniżyć wysokość rat kredytu samochodowego?

Znając parametry konkretnego kredytu i wykorzystując kalkulator kredytowy na finanse.rankomat.pl, możesz poznać orientacyjne koszty takiego wsparcia finansowego. Jeżeli oszacowana rata miesięczna jest za duża, możesz spróbować wpłynąć na jej wysokość.

Negocjuj marżę

Jednym z elementów składowych oprocentowania jest marża banku. Możesz więc spróbować negocjować jej wysokość, dążąc do obniżenia wartości. Dzięki temu oprocentowanie będzie niższe, a co za tym idzie – mniejsze będą miesięczne raty.

Na obniżenie marży masz szansę między innymi wtedy, gdy jesteś stałym klientem banku lub zdecydujesz się skorzystać z dodatkowych produktów bankowych (np. karty kredytowej).

Wybierz bank z najlepszą ofertą

Oferta kredytów bankowych jest niezwykle zróżnicowana. Jeżeli więc zależy Ci na niskich miesięcznych ratach, porównaj propozycje właśnie pod tym kątem.

Załóżmy, że chcesz otrzymać kredyt samochodowy na kwotę 30 tys. zł z okresem spłaty wynoszącym 48 miesięcy.

Jak wynika z rankingów, kredyt z najniższą ratą proponują m.in. takie banki jak:

  • - Getin Bank – rata wynosi 732,65 zł (RRSO wynosi 8,32%)

  • - InBank – rata miesięczna to koszt 733,53 zł (RRSO wynosi 8,43%)

  • - mBank – miesięczna rata wynosi 761 zł (RRSO na poziomie 10,49%).

Wydłuż okres kredytowania
Niektóre banki proponują kredyt samochodowy nawet na 10 lat. Okres kredytowania uzależniony jest od wielu czynników, m.in. wieku kredytobiorcy czy rocznika pojazdu. Im dłuższy okres kredytowania, tym niższe miesięczne raty.

Jeżeli więc nie możesz zaakceptować wstępnej kalkulacji z powodu zbyt wysokich rat, pomyśl o wydłużeniu okresu kredytowania. Czasami dodatkowe 2 lata pozwalają znacząco obniżyć wysokość miesięcznego zobowiązania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości