Wiadomości

Deptak powstanie do sierpnia 2019 roku [wizualizacja]

23 stycznia 2018, 12:57, mkl/inf.prasowa UM
Polsko-Litewskie konsorcjum wybuduje deptak przy Sikorskiego. Inwestycja warta blisko 56 milionów złotych ma być gotowa w 19 miesięcy od podpisania umowy. Jednak już za rok po remontowanej ulicy Sikorskiego mają pojechać tramwaje.

Deptak z prawdziwego zdarzenia ma powstać na odcinku od Pionierów do skrzyżowania przy katedrze. Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ulicy Hejmanowskiej (d. Cichońskiego) do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza.

W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.

- Sikorskiego to kolejny ważny etap na mapie zmian, jakie zachodzą w infrastrukturze naszego miasta. Nowy deptak wraz z bulwarem i wkrótce ukończoną estakadą, stanowić będzie atrakcyjną powierzchnię w centrum miasta, nie tylko dla gorzowian, ale i coraz większej liczby przyjezdnych – mówi prezydent Jacek Wójcicki.


Przetarg na modernizację ulicy Sikorskiego wygrało konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna. Inwestycja, o wartości prawie 56 mln zł, ma być gotowa 19 miesięcy od podpisania umowy (będzie to koniec sierpnia 2019 roku). Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Do postępowania przetargowego zgłosiło się sześć firm, których oferty znacznie przewyższały 50 mln zł - kwotę przeznaczoną na tę inwestycję przez Miasto. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Trakcja PRKiI S.A. oraz AB Kowno Tiltai-Ateities za kwotę 55 mln 747 tys. zł i to właśnie oni wygrali przetarg.

Plac budowy ma zostać przekazany w ciągu 14 dni od podpisania umowy, czyli do 6 lutego 2018 roku. Nie oznacza to jednak, że tego dnia rusza prace. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zostanie zamknięty ruch przy ulicy Sikorskiego. Wykonawca musi opracować harmonogram prac i przedstawić go urzędnikom.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

1/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

2/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

2/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

3/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

3/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

4/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

4/4 Projekt deptaka przy Sikorskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości