Wiadomości › Witnica

Zarobki w Gorzowie niższe niż w powiecie

18 sierpnia 2019, 16:15
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport za 2018 rok jeżeli chodzi o średnie zarobki brutto w powiatach i miastach na prawach powiatu. Jak się okazuje, w Gorzowie zarabia się kilkaset złotych poniżej średniej krajowej. Co ciekawe, wyższe zarobki są w powiecie gorzowskim, niż w samym mieście.

Trzy osoby zatruły się czadem

28 stycznia 2019, 22:07
W poniedziałkowy wieczór w jednym z mieszkań w Witnicy koło Gorzowa doszło do podtrucia się tlenkiem węgla. Z mieszkania ewakuowano cztery osoby, w tym trzy zostały zabrane do szpitala z objawami zatrucia czadem.

Wirus bostoński w DPS

30 sierpnia 2018, 11:32
Kilkudziesięciu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim w powiecie gorzowskim zachorowało na wirus bostoński. Infekcję wirusową u pensjonariuszy stwierdził w czwartek lekarz rodzinny.

Asfalt znów „płynie” pod Gorzowem [film]

27 lipca 2018, 16:08
W piątek 27 lipca na drodze wojewódzkiej nr 132 doszło do kolejnej sytuacji w której asfalt pod wpływem wysokiej temperatury zaczął się topić. Służba drogowa zajęła się doraźnym naprawianiem jezdni, w której zaczęły się tworzyć dziury.

"Spocony asfalt" i dziury w jezdni [film i zdjęcia]

23 maja 2018, 14:10
Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek 22 maja na obwodnicy Witnicy. Pod wpływem wysokiej temperatury warstwa ścieralna asfaltu zaczęła się topić i przyklejać do kół samochodów. Droga została zamknięta i doraźnie zabezpieczona przez wykonawcę.

Asfalt topił się pod kołami samochodów [zdjęcia]

22 maja 2018, 21:46
We wtorkowe popołudnie obwodnica Witnicy w powiecie gorzowskim została tymczasowo zamknięta. Wszystko przez stopioną warstwę ścieralną asfaltu, która przyklejała się do kół przejeżdżających samochodów.

Pijany dyżurny kierował ruchem pociągów

14 lutego 2018, 17:12
Straż ochrony kolei wraz z policją zatrzymała pijanego dyżurnego, który kierował ruchem pociągów w Nowinach Wielkich koło Gorzowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Pociąg jest, chociaż go nie ma

19 grudnia 2017, 15:37
Wyszukiwarka pokazuje, że do Poznania z Kostrzyna można pojechać przez... Rzepin, czy Zbąszynek. W systemach informatycznych PKP PLK nie istnieją bezpośrednie pociągi do Krzyża. Wszystko przez remont estakady kolejowej w Gorzowie.

Skoczył z mostu do Warty?

17 grudnia 2017, 18:11
Od kilku godzin trwa akcja poszukiwania mężczyzny, który miał skoczyć do Warty z mostu w Świerkocinie. Leżące na moście ubrania zauważył przechodzień, który zaalarmował służby.

Nie zobaczymy już zwierząt w Zoo Safari?

8 maja 2017, 13:25
Zamknięte do odwołania. Chodzi o jedną z największych atrakcji w okolicach Gorzowa, czyli Zoo Safari w Świerkocinie, które w sezonie letnim przyciągało tłumy. W tym roku tak już nie będzie i nie wiadomo czy w ogóle zoo zostanie ponownie otwarte.


Fotoreportaże


x