Wiadomości › Region

Rozpaczliwy apel szpitala w Drezdenku o pomoc

31 października 2020, 11:10
Sytuacja w szpitalu powiatowym w Drezdenku jest dramatyczna. Lecznica została przekształcona w placówkę covidową, przez co aż 100 pielęgniarek zwolniło się z pracy. W związku z tym zarząd szpitala opublikował apel, w którym prosi ludzi o zgłaszanie się do pomocy.

Wstrząsający list ratowniczki medycznej ze Słubic

29 października 2020, 19:29
Jedna z ratowniczek medycznych ze szpitala w Słubicach postanowiła napisać list, którego treść jest po prostu wstrząsająca. Kobieta opisuje, że w szpitalach brakuje miejsc, a ludzie po prostu będą umierać na ulicy, a karetka nie przyjedzie bo czeka nawet 14 godzin przed SORem. Ratowniczka podkreśla, że też boi się o swoje życie i zdrowie, a pełnienie dobowego dyżuru w kombinezonie wcale przyjemne nie jest.

Będzie więcej policyjnych patroli w okolicach cmentarzy

29 października 2020, 18:52
Okres Wszystkich Świętych to czas, w którym ruch na cmentarzach oraz wokół nich jest wzmożony, nawet pomimo pandemii koronawirusa. Stąd też w ramach akcji „Znicz” pojawi się większa ilość policyjnych patroli w rejonach nekropolii oraz na głównych drogach w województwie lubuskim.

Pożar ciężarówki na DK22 niedaleko Gorzowa [zdjęcia]

28 października 2020, 19:41
W środowy wieczór po godz. 19 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Nierzymiem, a Zdroiskiem doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Ogień objął naczepę, w której znajdowały się plastikowe części do aut. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga jest obecnie zablokowana.

Tragedia na DK22. Kierowca opla uderzył w drzewo, zmarł w szpitalu

27 października 2020, 11:02
Na drodze krajowej nr 22 tuż przed Kostrzynem nad Odrą doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 24-latek kierujący oplem uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.

Potężny pożar w fabryce produkującej pellet [zdjęcia]

24 października 2020, 17:55
Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który wybuchł w fabryce produkującej pellet w miejscowości Przytoczna. Obecnie ogniem objętych jest pięć stogów słomy belowanej oraz wiaty magazynowe.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu napisali list do premiera Brandenburgii

23 października 2020, 15:02
Od soboty 24 października cała Polska będzie w Niemczech traktowana jako obszar zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. To oznacza spore problemy dla mieszkańców miast transgranicznych, zwłaszcza dla Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Dlatego też władze dwumiasta wysłały w piątek list do premiera Brandenburgii, w którym proszą o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy.

Ciężarówka wypełniona po brzegi jajkami przewróciła się na S3

22 października 2020, 19:21
Ciężarówka z 17 tonami jajek leży na drodze ekspresowej S3. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na lubuskim odcinku tej drogi – pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Kilkanaście osób zaangażowanych jest w zbieranie jajek, aby możliwe było postawienie pojazdu na koła.

Tragedia na budowie. Walec przygniótł mężczyznę

22 października 2020, 12:29
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowy poranek na remontowanym odcinku autostrady A18 koło Żar. Pracownik budowy został przygnieciony przez walec. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu.

Szpital z dodatkowymi łóżkami COVID-19 powstanie w Zielonej Górze

20 października 2020, 17:31
Wojewoda lubuski wraz z marszałek województwa lubuskiego podjęli decyzję, że tymczasowy szpital z dodatkowymi łóżkami covidowymi powstanie w Zielonej Górze. W budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma znaleźć się dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada.


Fotoreportaże