Wiadomości › Region

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu napisali list do premiera Brandenburgii

23 października 2020, 15:02
Od soboty 24 października cała Polska będzie w Niemczech traktowana jako obszar zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. To oznacza spore problemy dla mieszkańców miast transgranicznych, zwłaszcza dla Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Dlatego też władze dwumiasta wysłały w piątek list do premiera Brandenburgii, w którym proszą o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy.

Ciężarówka wypełniona po brzegi jajkami przewróciła się na S3

22 października 2020, 19:21
Ciężarówka z 17 tonami jajek leży na drodze ekspresowej S3. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na lubuskim odcinku tej drogi – pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Kilkanaście osób zaangażowanych jest w zbieranie jajek, aby możliwe było postawienie pojazdu na koła.

Tragedia na budowie. Walec przygniótł mężczyznę

22 października 2020, 12:29
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowy poranek na remontowanym odcinku autostrady A18 koło Żar. Pracownik budowy został przygnieciony przez walec. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu.

Szpital z dodatkowymi łóżkami COVID-19 powstanie w Zielonej Górze

20 października 2020, 17:31
Wojewoda lubuski wraz z marszałek województwa lubuskiego podjęli decyzję, że tymczasowy szpital z dodatkowymi łóżkami covidowymi powstanie w Zielonej Górze. W budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma znaleźć się dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada.

Zdrowi pensjonariusze wracają do „Domu Kombatanta” w Zielonej Górze

18 października 2020, 20:41
W poniedziałkowy poranek rozpocznie się transport pensjonariuszy „Domu Kombatanta” ze szpitalu w Torzymiu. 70 pensjonariuszy, którzy przez ostatnie kilkanaście dni przebywali w szpitalu w Torzymiu, teraz wróci do Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Wszyscy mieli negatywne testy na COVID-19.

Wybuch gazu zniszczył dom w Kostrzynie nad Odrą [zdjęcia]

18 października 2020, 16:01
Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 października na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zawaliła się część konstrukcji, pozostała część objęta była pożarem. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Pożar domu pod Gorzowem [zdjęcia]

17 października 2020, 22:30
W sobotni wieczór w miejscowości Maszewo doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.

Blisko 900 interwencji policji z powodu braku maseczek

17 października 2020, 15:16
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie podsumowuje pierwszy tydzień przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali do tej pory prawie 900 razy, a większość osób która nie miała maseczki przyjęła mandat karny. Natomiast w przypadku blisko 200 osób sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Nielegalny protest w czerwonej strefie

17 października 2020, 13:46
W sobotę w Międzyrzeczu odbył się protest przeciwko restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa. W manifestacji uczestniczyło ponad 100 osób, chociaż według najnowszych restrykcji na placu mogło zgromadzić się maksymalnie 10 osób. Wszystko przez to, że Międzyrzecz od soboty jest w czerwonej strefie. Dlatego też przedstawiciel urzędu, jak i policja dwukrotnie rozwiązała zgromadzenie, ale uczestnicy w ogóle na to nie reagowali. Policjanci zaczęli więc wystawiać mandaty i wnioski o ukaranie do sądu.

Ciężarówka z drewnem zmiotła bariery na S3 [zdjęcia]

16 października 2020, 10:53
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątkowy poranek na drodze ekspresowej S3 na wysokości miejscowości Rojewo w powiecie międzyrzeckim. Samochód ciężarowy przewożący drewno staranował bariery ochronne na pasie rozdzielającym jezdnie. Na miejscu jest policja i straż pożarna.


Fotoreportaże


x