Wiadomości › Region

Będzie więcej policyjnych patroli w okolicach cmentarzy

29 października 2020, 18:52
Okres Wszystkich Świętych to czas, w którym ruch na cmentarzach oraz wokół nich jest wzmożony, nawet pomimo pandemii koronawirusa. Stąd też w ramach akcji „Znicz” pojawi się większa ilość policyjnych patroli w rejonach nekropolii oraz na głównych drogach w województwie lubuskim.

Pożar ciężarówki na DK22 niedaleko Gorzowa [zdjęcia]

28 października 2020, 19:41
W środowy wieczór po godz. 19 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Nierzymiem, a Zdroiskiem doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Ogień objął naczepę, w której znajdowały się plastikowe części do aut. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga jest obecnie zablokowana.

Tragedia na DK22. Kierowca opla uderzył w drzewo, zmarł w szpitalu

27 października 2020, 11:02
Na drodze krajowej nr 22 tuż przed Kostrzynem nad Odrą doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 24-latek kierujący oplem uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.

Potężny pożar w fabryce produkującej pellet [zdjęcia]

24 października 2020, 17:55
Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem, który wybuchł w fabryce produkującej pellet w miejscowości Przytoczna. Obecnie ogniem objętych jest pięć stogów słomy belowanej oraz wiaty magazynowe.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu napisali list do premiera Brandenburgii

23 października 2020, 15:02
Od soboty 24 października cała Polska będzie w Niemczech traktowana jako obszar zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. To oznacza spore problemy dla mieszkańców miast transgranicznych, zwłaszcza dla Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Dlatego też władze dwumiasta wysłały w piątek list do premiera Brandenburgii, w którym proszą o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy.

Ciężarówka wypełniona po brzegi jajkami przewróciła się na S3

22 października 2020, 19:21
Ciężarówka z 17 tonami jajek leży na drodze ekspresowej S3. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na lubuskim odcinku tej drogi – pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Kilkanaście osób zaangażowanych jest w zbieranie jajek, aby możliwe było postawienie pojazdu na koła.

Tragedia na budowie. Walec przygniótł mężczyznę

22 października 2020, 12:29
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartkowy poranek na remontowanym odcinku autostrady A18 koło Żar. Pracownik budowy został przygnieciony przez walec. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu.

Szpital z dodatkowymi łóżkami COVID-19 powstanie w Zielonej Górze

20 października 2020, 17:31
Wojewoda lubuski wraz z marszałek województwa lubuskiego podjęli decyzję, że tymczasowy szpital z dodatkowymi łóżkami covidowymi powstanie w Zielonej Górze. W budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma znaleźć się dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada.

Zdrowi pensjonariusze wracają do „Domu Kombatanta” w Zielonej Górze

18 października 2020, 20:41
W poniedziałkowy poranek rozpocznie się transport pensjonariuszy „Domu Kombatanta” ze szpitalu w Torzymiu. 70 pensjonariuszy, którzy przez ostatnie kilkanaście dni przebywali w szpitalu w Torzymiu, teraz wróci do Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Wszyscy mieli negatywne testy na COVID-19.

Wybuch gazu zniszczył dom w Kostrzynie nad Odrą [zdjęcia]

18 października 2020, 16:01
Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 października na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zawaliła się część konstrukcji, pozostała część objęta była pożarem. Dwie osoby zostały poszkodowane.


Fotoreportaże


x