Wiadomości › Region

Słubice: Brak niemieckich klientów to dla nich zabójstwo

12 listopada 2020, 16:30
Przedsiębiorcy z bazaru w przygranicznych Słubicach są na skraju bankructwa. Zdecydowana większość klientów robiących zakupy na bazarze, to mieszkańcy Frankfurtu nad Odrą, a teraz ich po prostu nie ma. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone po stronie niemieckiej obostrzenia. Jak przyznaje zarządca targowiska, sytuacja jest tragiczna.

Wojewoda: Dajemy radę z pandemią

12 listopada 2020, 15:40
Nie milkną echa sprawy dotyczącej pomocy dla szpitali covidowych, którą województwo lubuskie miałoby otrzymać od strony niemieckiej. O dostawę leku remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych zwróciła się do premierów Brandenburgii i Saksonii, marszałek województwa lubuskiego. Po raz kolejny głos w tej sprawie zabiera wojewoda lubuski, który podkreśla, że działania pani marszałek mają pokazać, że w województwie panuje zagrożenie i chaos, a nic takiego się nie dzieje.

Problemy kadrowe w szpitalach. Medycy wrócą skuszeni wyższymi zarobkami?

12 listopada 2020, 12:06
W niemal każdym szpitalu covidowym na terenie województwa lubuskiego brakuje kadry medycznej. Dlatego też placówki szukają wolontariuszy do pomocy. Zdaniem wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, problem rozwiązałby powrót do polskich szpitali lekarzy i pielęgniarek, którzy na co dzień pracują w przygranicznych miejscowościach, ale po niemieckiej stronie.

Zamiast studentów, w akademiku mieszkają terytorialsi

11 listopada 2020, 17:02
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pomaga szpitalowi w Słubicach. Wszystko przez to, że na prośbę prezesa szpitala, uczelnia udostępniła miejsca noclegowe w jednym z akademików. Zamiast studentów, w Domu Studenta „Gaudium” mieszkają obecnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają na co dzień w lecznicy.

Mężczyzna spłonął w pożarze domu

10 listopada 2020, 20:17
Tragedia w Pierzwinie koło Nowogrodu Bobrzańskiego w województwie lubuskim. W wyniku pożaru, w jednym z budynków mieszkalnych znalezione spalone zwłoki człowieka. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

Strażacy z gminy Kłodawa pomogli szpitalowi w Gorzowie [zdjęcia]

10 listopada 2020, 10:24
Woda, ręczniki papierowe czy chusteczki nawilżane – to tylko część rzeczy zebranych przez strażaków z OSP w gminie Kłodawa, które zostały przekazane na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Zbiórka trwała zaledwie trzy dni.

Przed wejściem do szpitala w Słubicach stanęła „szafa dla bliskich”

8 listopada 2020, 12:55
Od kilku dni szpital powiatowy w Słubicach funkcjonuje jako szpital covidowy. W związku z tym zostały wstrzymane odwiedziny. Niestety niektórzy pacjenci trafiający do lecznicy nie mają ze sobą podstawowych rzeczy. Natomiast rodziny chcące przekazać paczki, muszą wydzwaniać do szpitala i prosić, aby ktoś odebrał te rzeczy. Dlatego też zarząd lecznicy postanowił wyjść z nietypową inicjatywą i ustawić przed wejściem do szpitala „szafę na rzeczy dla bliskich”.

Poseł obraził protestujące kobiety. Te "ostro" odpowiedziały

7 listopada 2020, 14:23
Zielonogórski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna zamieścił na swoim prywatnym koncie na facebooku wpis obrażający kobiety biorące udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. To spotkało się z ostrą reakcją kobiet, które oburzyło zdjęcie udostępnione przez posła. Dlatego też na jego biurze pojawiły się kartki z wulgarnymi hasłami.

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Darczyńcy kupili nowy

6 listopada 2020, 13:06
W szpitalu covidowym w Drezdenku doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli dwie nagrzewnicy oraz lampę halogenową z namiotów triagowych, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Chociaż złodziei nie udało się zatrzymać, to do szpitala zgłosili się ludzie dobrej woli, którzy kupili nowy sprzęt.

Dyrektor doniósł na uczniów, a burmistrz na dyrektora za udział w protestach

5 listopada 2020, 19:14
Posłanka Lewicy przeprowadziła kontrolę w Lubuskim Kuratorium Oświaty w Gorzowie w związku ze skargami dyrektorów szkół i nauczycieli, na zapowiedź ministerstwa edukacji w sprawie wyciągania od nich konsekwencji z udział w manifestacjach. Jak się okazało, do kuratorium trafiły dwa donosy w sprawie uczestniczenia w protestach. Jeden od dyrektora liceum z Zielonej Góry, który doniósł na swoich uczniów, a drugi od burmistrza Dobiegniewa, który doniósł na dyrektorkę szkoły.


Fotoreportaże