Wiadomości › Region

66-latek zginął pod kołami ciężarówki

5 listopada 2020, 11:01
W nocy w Strzelcach Krajeńskich doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 66-letniego mężczyznę. Niestety pieszy zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Zuchwała kradzież w szpitalu w Drezdenku. Ktoś ukradł dwie nagrzewnice i lampę

4 listopada 2020, 16:54
Pod osłoną nocy w szpitalu w Drezdenku doszło do kradzieży dwóch nagrzewnic i lampy, które znajdowały się w namiotach przed głównym wejściem do lecznicy. Sprzęt, którego używał obecnie szpital był pożyczony od strażaków. Sprawą zajmuje się policja.

Pożar garażu. W środku znaleziono zwęglone ciało kobiety

4 listopada 2020, 10:11
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę w nocy w Kostrzynie nad Odrą. Strażacy zostali wezwani do pożaru opuszczonego garażu. Po ugaszeniu ognia znaleźli zwęglone ciało kobiety. Natomiast policja zatrzymała do sprawy dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy mogli przebywać wcześniej z kobietą.

Kierowca chciał wręczyć 200 zł łapówki policjantom

3 listopada 2020, 16:07
Do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć 200 zł łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu za przekroczenie prędkości. Kierujący volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h za co groziło mu 100 zł mandatu oraz 4 punkty karne.

Pijany, z zakazem i fałszywym "prawkiem"

3 listopada 2020, 11:47
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 39-letniego kierowcę renault. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany – miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, a do tego posługiwał się podrobionym prawem jazdy i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Słubice: W jednej bieliźnie i sweterku trafiają do szpitala

3 listopada 2020, 10:17
W szpitalu w Słubicach, który został przekształcony w szpital covidowy brakuje dosłownie wszystkiego. Od pracowników, aż do artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów. Osoby zakażone koronawirusem, które trafiają lecznicy zazwyczaj nie mają przy sobie nic, oprócz jednej pary bielizny i cienkiego sweterka.

Cysterna z mięsem przewróciła się na A2 [zdjęcia]

2 listopada 2020, 11:24
W poniedziałek na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Cysterna przewożąca mięso uderzyła w bariery, wypięła się z ciągnika siodłowego i przeleciała na przeciwległy pas. Z cysterny wypłynęło zmielone mięso.

Strażacy rozcinali obrączkę kobiecie w ciąży

1 listopada 2020, 13:20
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie pomogli kobiecie w ósmym miesiącu ciąży. Okazało się, że kobieta założyła obrączkę, której nie mogła ściągnąć, a palec szybko puchł i siniał. Cała „operacja” zakończyła się szybko i szczęśliwie.

Rozpaczliwy apel szpitala w Drezdenku o pomoc

31 października 2020, 11:10
Sytuacja w szpitalu powiatowym w Drezdenku jest dramatyczna. Lecznica została przekształcona w placówkę covidową, przez co aż 100 pielęgniarek zwolniło się z pracy. W związku z tym zarząd szpitala opublikował apel, w którym prosi ludzi o zgłaszanie się do pomocy.

Wstrząsający list ratowniczki medycznej ze Słubic

29 października 2020, 19:29
Jedna z ratowniczek medycznych ze szpitala w Słubicach postanowiła napisać list, którego treść jest po prostu wstrząsająca. Kobieta opisuje, że w szpitalach brakuje miejsc, a ludzie po prostu będą umierać na ulicy, a karetka nie przyjedzie bo czeka nawet 14 godzin przed SORem. Ratowniczka podkreśla, że też boi się o swoje życie i zdrowie, a pełnienie dobowego dyżuru w kombinezonie wcale przyjemne nie jest.


Fotoreportaże