Region

Uderzył peugeotem w drzewo i dachował. Na pomoc ruszył kierowca ciężarówki [zdjęcia]

18 listopada 2020, 13:18
W środowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Ługi doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Kierujący peugeotem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze gdzie uderzył w drzewo. Następnie auto dachowało i zatrzymało się na środki drogi. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

"Chciałabym, aby rodzina mnie pokochała"

18 listopada 2020, 12:25
Podopieczni domu dziecka w Klenicy piszą od kilku dni listy do św. Mikołaja, które następnie są publikowane na facebookowym profilu placówki. Dzieci proszą nie tylko o zabawki czy inne gadżety, ale spora część z nich chciałaby spędzić święta z rodziną. Niektóre listy są naprawdę poruszające.

Dzień dobry, jesteśmy z wodociągów. Tak teraz okradają seniorów

18 listopada 2020, 10:05
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. Gdy już wejdą do środka, kradną co się da.

Po dachowaniu uciekł w las. 59-latek miał 3 promile alkoholu we krwi

18 listopada 2020, 09:34
Kompletnie pijany 59-latek po dachowaniu uciekał przez las. Dogoniła go policjantka z Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Nauczyciel z Zielonej Góry zatrzymany pod zarzutem pedofilii

17 listopada 2020, 17:34
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali nauczyciela, który uczył w jednej z podstawówek oraz szkole muzycznej. Mężczyzna został usłyszał zarzuty związane z pedofilią. Chodzi m.in. o nagrywanie materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Miała do domu 30 metrów. 79-letnia kobieta zniknęła bez śladu

14 listopada 2020, 22:00
Mija piąta doba poszukiwań 79-letniej Stanisławy Pałko z Zakęcia w województwie lubuskim. Kobieta wyszła z mieszkania swojej córki do domu, który był oddalony zaledwie o 30 metrów, jednak nie dotarła do celu. Pomimo poszukiwań zakrojonych na szeroką skalę, w których bierze udział ponad 100 osób, kobiety wciąż nie udało się odnaleźć. 79-latka przepadła bez śladu i ma coraz mniejsze szanse na przeżycie.

Ognisko koronawirusa w DPS w Kożuchowie

13 listopada 2020, 11:58
Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w województwie lubuskim. Tym razem zakażone COVID-19 są aż 64 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Koronawirusa potwierdzono zarówno u pracowników, jak i pensjonariuszy.

Słubice: Brak niemieckich klientów to dla nich zabójstwo

12 listopada 2020, 16:30
Przedsiębiorcy z bazaru w przygranicznych Słubicach są na skraju bankructwa. Zdecydowana większość klientów robiących zakupy na bazarze, to mieszkańcy Frankfurtu nad Odrą, a teraz ich po prostu nie ma. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone po stronie niemieckiej obostrzenia. Jak przyznaje zarządca targowiska, sytuacja jest tragiczna.

Wojewoda: Dajemy radę z pandemią

12 listopada 2020, 15:40
Nie milkną echa sprawy dotyczącej pomocy dla szpitali covidowych, którą województwo lubuskie miałoby otrzymać od strony niemieckiej. O dostawę leku remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych zwróciła się do premierów Brandenburgii i Saksonii, marszałek województwa lubuskiego. Po raz kolejny głos w tej sprawie zabiera wojewoda lubuski, który podkreśla, że działania pani marszałek mają pokazać, że w województwie panuje zagrożenie i chaos, a nic takiego się nie dzieje.

Problemy kadrowe w szpitalach. Medycy wrócą skuszeni wyższymi zarobkami?

12 listopada 2020, 12:06
W niemal każdym szpitalu covidowym na terenie województwa lubuskiego brakuje kadry medycznej. Dlatego też placówki szukają wolontariuszy do pomocy. Zdaniem wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, problem rozwiązałby powrót do polskich szpitali lekarzy i pielęgniarek, którzy na co dzień pracują w przygranicznych miejscowościach, ale po niemieckiej stronie.


Fotoreportaże