Region

Pożar porzuconego samochodu. W bagażniku kości i łopaty

22 listopada 2020, 14:25
W niedzielny poranek dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w lesie. Strażacy po ugaszeniu ognia, znaleźli w bagażniku kości oraz łopaty. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Brakuje strażaków w województwie lubuskim

22 listopada 2020, 13:55
Sytuacja epidemiczna sprawia, że wyłączeni z pracy są nie tylko lekarze, pielęgniarki czy policjanci, ale również strażacy. W województwie lubuskim również są braki kadrowe wśród strażaków. Dlatego też do służby w lubuskich komendach zostało skierowanych 24 podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej i kadetów ze Szkół Aspirantów PSP.

Kto wyrzucił w lesie sztuczną nawierzchnię? Leśnicy szukają sprawcy

20 listopada 2020, 15:52
Zaśmiecanie lasów z roku na rok przybiera na sile. Mimo czynionych starań przez leśników, w tym prowadzonych działań edukacyjnych, śmieci w lasach jest wciąż bardzo dużo. Kilka dni temu leśniczy z gminy Rzepin (woj. lubuskie) natrafili na nietypowe znalezisko. Ktoś wywiózł do lasu sztuczną nawierzchnię, która pochodzi z obiektów sportowych.

Uderzył peugeotem w drzewo i dachował. Na pomoc ruszył kierowca ciężarówki [zdjęcia]

18 listopada 2020, 13:18
W środowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 22 w okolicach miejscowości Ługi doszło do dramatycznie wyglądającego wypadku. Kierujący peugeotem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze gdzie uderzył w drzewo. Następnie auto dachowało i zatrzymało się na środki drogi. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

"Chciałabym, aby rodzina mnie pokochała"

18 listopada 2020, 12:25
Podopieczni domu dziecka w Klenicy piszą od kilku dni listy do św. Mikołaja, które następnie są publikowane na facebookowym profilu placówki. Dzieci proszą nie tylko o zabawki czy inne gadżety, ale spora część z nich chciałaby spędzić święta z rodziną. Niektóre listy są naprawdę poruszające.

Dzień dobry, jesteśmy z wodociągów. Tak teraz okradają seniorów

18 listopada 2020, 10:05
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. Gdy już wejdą do środka, kradną co się da.

Po dachowaniu uciekł w las. 59-latek miał 3 promile alkoholu we krwi

18 listopada 2020, 09:34
Kompletnie pijany 59-latek po dachowaniu uciekał przez las. Dogoniła go policjantka z Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Nauczyciel z Zielonej Góry zatrzymany pod zarzutem pedofilii

17 listopada 2020, 17:34
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali nauczyciela, który uczył w jednej z podstawówek oraz szkole muzycznej. Mężczyzna został usłyszał zarzuty związane z pedofilią. Chodzi m.in. o nagrywanie materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Miała do domu 30 metrów. 79-letnia kobieta zniknęła bez śladu

14 listopada 2020, 22:00
Mija piąta doba poszukiwań 79-letniej Stanisławy Pałko z Zakęcia w województwie lubuskim. Kobieta wyszła z mieszkania swojej córki do domu, który był oddalony zaledwie o 30 metrów, jednak nie dotarła do celu. Pomimo poszukiwań zakrojonych na szeroką skalę, w których bierze udział ponad 100 osób, kobiety wciąż nie udało się odnaleźć. 79-latka przepadła bez śladu i ma coraz mniejsze szanse na przeżycie.

Ognisko koronawirusa w DPS w Kożuchowie

13 listopada 2020, 11:58
Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w województwie lubuskim. Tym razem zakażone COVID-19 są aż 64 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Koronawirusa potwierdzono zarówno u pracowników, jak i pensjonariuszy.


Fotoreportaże