Wiadomości › Region

Mężczyzna spłonął w pożarze domu

10 listopada 2020, 20:17
Tragedia w Pierzwinie koło Nowogrodu Bobrzańskiego w województwie lubuskim. W wyniku pożaru, w jednym z budynków mieszkalnych znalezione spalone zwłoki człowieka. Na miejscu trwa akcja gaśnicza.

Strażacy z gminy Kłodawa pomogli szpitalowi w Gorzowie [zdjęcia]

10 listopada 2020, 10:24
Woda, ręczniki papierowe czy chusteczki nawilżane – to tylko część rzeczy zebranych przez strażaków z OSP w gminie Kłodawa, które zostały przekazane na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Zbiórka trwała zaledwie trzy dni.

Przed wejściem do szpitala w Słubicach stanęła „szafa dla bliskich”

8 listopada 2020, 12:55
Od kilku dni szpital powiatowy w Słubicach funkcjonuje jako szpital covidowy. W związku z tym zostały wstrzymane odwiedziny. Niestety niektórzy pacjenci trafiający do lecznicy nie mają ze sobą podstawowych rzeczy. Natomiast rodziny chcące przekazać paczki, muszą wydzwaniać do szpitala i prosić, aby ktoś odebrał te rzeczy. Dlatego też zarząd lecznicy postanowił wyjść z nietypową inicjatywą i ustawić przed wejściem do szpitala „szafę na rzeczy dla bliskich”.

Poseł obraził protestujące kobiety. Te "ostro" odpowiedziały

7 listopada 2020, 14:23
Zielonogórski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna zamieścił na swoim prywatnym koncie na facebooku wpis obrażający kobiety biorące udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. To spotkało się z ostrą reakcją kobiet, które oburzyło zdjęcie udostępnione przez posła. Dlatego też na jego biurze pojawiły się kartki z wulgarnymi hasłami.

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Darczyńcy kupili nowy

6 listopada 2020, 13:06
W szpitalu covidowym w Drezdenku doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli dwie nagrzewnicy oraz lampę halogenową z namiotów triagowych, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Chociaż złodziei nie udało się zatrzymać, to do szpitala zgłosili się ludzie dobrej woli, którzy kupili nowy sprzęt.

Dyrektor doniósł na uczniów, a burmistrz na dyrektora za udział w protestach

5 listopada 2020, 19:14
Posłanka Lewicy przeprowadziła kontrolę w Lubuskim Kuratorium Oświaty w Gorzowie w związku ze skargami dyrektorów szkół i nauczycieli, na zapowiedź ministerstwa edukacji w sprawie wyciągania od nich konsekwencji z udział w manifestacjach. Jak się okazało, do kuratorium trafiły dwa donosy w sprawie uczestniczenia w protestach. Jeden od dyrektora liceum z Zielonej Góry, który doniósł na swoich uczniów, a drugi od burmistrza Dobiegniewa, który doniósł na dyrektorkę szkoły.

66-latek zginął pod kołami ciężarówki

5 listopada 2020, 11:01
W nocy w Strzelcach Krajeńskich doszło do tragicznego wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 66-letniego mężczyznę. Niestety pieszy zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Zuchwała kradzież w szpitalu w Drezdenku. Ktoś ukradł dwie nagrzewnice i lampę

4 listopada 2020, 16:54
Pod osłoną nocy w szpitalu w Drezdenku doszło do kradzieży dwóch nagrzewnic i lampy, które znajdowały się w namiotach przed głównym wejściem do lecznicy. Sprzęt, którego używał obecnie szpital był pożyczony od strażaków. Sprawą zajmuje się policja.

Pożar garażu. W środku znaleziono zwęglone ciało kobiety

4 listopada 2020, 10:11
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę w nocy w Kostrzynie nad Odrą. Strażacy zostali wezwani do pożaru opuszczonego garażu. Po ugaszeniu ognia znaleźli zwęglone ciało kobiety. Natomiast policja zatrzymała do sprawy dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy mogli przebywać wcześniej z kobietą.

Kierowca chciał wręczyć 200 zł łapówki policjantom

3 listopada 2020, 16:07
Do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć 200 zł łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu za przekroczenie prędkości. Kierujący volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h za co groziło mu 100 zł mandatu oraz 4 punkty karne.


Fotoreportaże


x