Region

MZK nie pojedzie już do Bogdańca

28 grudnia 2020, 14:06
Od 1 stycznia MZK w Gorzowie przestaje obsługiwać komunikacyjnie południową część gminy Bogdaniec. Z Nowym Rokiem znikają linie 106 i 115. Kursy w kierunku Kwiatkowic realizować będzie prywatna firma.

Gorzowianie i Lubuszanie stronią od kościoła

15 grudnia 2020, 10:26
Zaledwie 26,5 procent mieszkańców naszego regionu uczestniczy w niedzielnych mszach świętych. Poziom „religijności” w Gorzowie i okolicach jest niższy, niż średnia krajowa, która wynosi 36,9 procent.

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Zostali zatrzymani [film]

11 grudnia 2020, 08:43
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież dwóch nagrzewnic i lampy halogenowej ze szpitala powiatowego w Drezdenku. Sprzęt służył do ogrzewania i oświetlania namiotów, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków. Co istotne, policjanci odzyskali skradziony sprzęt.

W Popowie świeci nawet psia buda

9 grudnia 2020, 19:07
Idą święta, więc w Popowie gorączkowe przygotowania. Nie tylko w domach, ale przede wszystkim na podwórkach. Od lat wieś Popowo w powiecie międzyrzeckim słynie z tego, że w okresie świątecznym ustrojona jest kilkudziesięcioma tysiącami światełek. W tym roku nie może być inaczej.

Most w Świerkocinie zamknięty nawet na pół roku

9 grudnia 2020, 10:02
Mieszkańców gminy Witnica oraz Krzeszyce czekają bardzo trudne miesiące. Wszystko przez to, że jedyny w pobliżu most na rzece Warcie ma zostać zamknięty nawet na pół roku. Podczas prac remontowych okazało się, że konstrukcja jest w bardzo złym stanie i potrzeba gruntownej przebudowy. To oznacza, że na czas zamknięcia mostu, mieszkańcy pobliskich miejscowości będą musieli korzystać z objazdu, który wynosi 60 km w jedną stronę.

Miał stanąć przed sądem za poćwiartowanie ciała zmarłej Józefy. Mężczyzna zaginął

7 grudnia 2020, 11:45
68-letni Tadeusz M. który jest oskarżony o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki oraz m.in. wyłudzenie renty miał stanąć przed sądem. Jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Jego zaginięcie na początku grudnia zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej w Skwierzynie. Policja prowadzi obecnie poszukiwania mężczyzny.

Ktoś zniszczył mural Strajku Kobiet

5 grudnia 2020, 11:37
Na ścianie garaży Starostwa Powiatowego w Słubicach powstał mural Strajku Kobiet, który upamiętniał protesty i spacery ulicami miasta w obronie praw kobiet. Niestety dzieło artystów z grupy Art Garage zostało zniszczone. Wytrzymało zaledwie jeden dzień od oficjalnego odsłonięcia.

Do szpitala w Międzyrzeczu trafiła pijana 12-latka

3 grudnia 2020, 14:28
Do szpitala w Międzyrzeczu została przywieziona 12-letnia dziewczynka, która była pod wpływem alkoholu. Dziecko zostało przywiezione do placówki przez rodziców, miało w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Sprawą będzie zajmował się sąd rodzinny i nieletnich.

Pijany kierowca audi uderzył w auto transportujące krew

3 grudnia 2020, 13:13
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości Skwierzyny doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący audi uderzył w auto marki ford, które przewoziło krew. Okazało się, że 22-letni kierowca audi jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jaś ze Świebodzina potrzebuje pomocy

2 grudnia 2020, 13:07
Dzień końca świata - tyle osób chce znać jego datę. My już poznaliśmy. Nasz świat już się skończył. Wszystko trwało błyskawicznie, z godziny na godzinę, razem z pogarszającym się stanem Jasia, waliły się filary mozolnie, latami budowanego szczęścia. A z chwilą diagnozy runęło wszystko – opowiadają rodzice Jasia ze Świebodzina.


Fotoreportaże