Wiadomości › Region

Zielonogórscy studenci pomagają w szpitalu zakaźnym

29 listopada 2020, 13:35
Blisko 80 studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego zgłosiło się do pomocy w ramach wolontariatu w szpitalu zakaźnym w Zielonej Górze. Są to przede wszystkim studenci studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Od grudnia część z nich będzie pomagać w szpitalu tymczasowym.

Dron sprawdza, kto pali śmieciami

27 listopada 2020, 17:29
Władze gminy Świdnica postanowiły walczyć ze smogiem. Do tego celu wykorzystują drona ze specjalnymi czujnikami, który sprawdza czym mieszkańcy palą w piecach. Osoba spalająca śmieci może liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł lub nawet karą grzywny do 5 tys. zł.

Sylwester w Zielonej Górze odbędzie się... on-line

26 listopada 2020, 16:28
Prezydent Zielonej Góry zapowiedział, że tegoroczna zabawa sylwestrowa nie zostanie odwołana, ale odbędzie się w zupełnie nowej formie. Miejski Sylwester w Zielonej Górze odbędzie się on-line i będzie transmitowany zarówno w mediach społecznościowych, jak i radiu.

Szafa przygniotła mężczyznę

26 listopada 2020, 16:04
Do niecodziennego zdarzenia zostali wezwani w czwartkowe popołudnie strażacy z Zielonej Góry. W jednym z mieszkań mężczyzna został przygnieciony przez szafę. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania, ponieważ szafa blokowała drzwi wejściowe, a poszkodowany mężczyzna był nieprzytomny.

Czołówka seata i fiata na wjeździe do Strzelec [zdjęcia]

26 listopada 2020, 15:37
W czwartkowe popołudnie na drodze krajowej nr 22 na wjeździe do Strzelec Krajeńskich od strony Gorzowa doszło do wypadku. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe – seat i fiat. Trzy osoby zostały ranne. Na miejscu pracują służby.

Podali się za pracowników wodociągów. Okradli 91-letnią kobietę

26 listopada 2020, 10:45
Szajka złodziei podająca się za pracowników wodociągów wciąż okrada seniorów. Kilka dni temu okradli mieszkankę Świebodzina, teraz pojawili się w Drezdenku. Wykorzystując naiwność 91-letniej kobiety, skradli jej biżuterię i 1500 złotych w gotówce.

Naćpany 19-latek rozbił audi o radiowóz

26 listopada 2020, 10:23
Policjanci z Żar zatrzymali po pościgu 19-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna rozbił swoje auto o policyjny radiowóz, który zablokował mu drogę. Jak się okazało, 19-latek uciekał, bo nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków.

Policyjny radiowóz zderzył się z oplem

25 listopada 2020, 18:06
W środowe popołudnie w Zielonej Górze doszło do poważnego wypadku z udziałem policyjnego radiowozu. Policjanci jechali na interwencję z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Na jednym z głównych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną doszło do zderzenia z osobowym oplem. Poszkodowani policjanci zostali zabrani do szpitala.

Lubuski NFZ: Chrońmy seniorów [film]

25 listopada 2020, 16:31
W czasie pandemii wszyscy musimy być bardziej odpowiedzialni. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk i maseczkach. Szczególnie narażona jest starsza grupa osób.

Szaleńcza ucieczka kierowcy audi

25 listopada 2020, 10:45
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali po brawurowym pościgu 27-letniego kierowcę audi. Pościg był prowadzony miejscami z prędkością nawet 200 km/h. Kierowca audi odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu. A także za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia funkcjonariusza poprzez usiłowanie zepchnięcia radiowozu z jezdni oraz pozbawienie wolności pasażerki i narażenie jej na utratę życia lub zdrowia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.


Fotoreportaże


x