Wiadomości › Region

Opuścił mury szpitala i zabił

19 czerwca 2019, 10:16
Po raz kolejny lekarze wypuszczają na wolność groźnego przestępcę. 23-letni Xawery S. kilka tygodni temu opuścił szpital w Obrzycach. W miniony piątek zastrzelił kobietę na strzelnicy pod Miedzyrzeczem.

Zabójstwo na strzelnicy

14 czerwca 2019, 21:03
Do tragedii doszło w piątkowe popołudnie na prywatnej strzelnicy w Nietoperku koło Międzyrzecza. Młody mężczyzna zastrzelił instruktorkę i próbował jeszcze oddać strzał w kierunku jej męża. 23-letni mężczyzna został zatrzymany.

Pociągi ominą Kostrzyn podczas festiwalu Pol’and’Rock?

13 czerwca 2019, 19:00
Na osoby chcące przyjechać w tym roku na Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock czeka komunikacyjny chaos. Wszystko przez to, że Przewozy Regionalne postanowiły wycofać się specjalne pociągi do Kostrzyna nad Odrą. Jak się okazuje, również PKP Intercity planuje ominąć Kostrzyn podczas trwania festiwalu.

Pożar w domu jednorodzinnym [zdjęcia]

8 czerwca 2019, 21:20
W sobotnie popołudnie w Jeninie koło Gorzowa doszło do pożaru w domu jednorodzinnym. Zapaliły się opary gazu, który ulatniał się z butli. Spaleniu uległa cała kuchnia. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

Szykują zagrodę do wywozu krów [film]

8 czerwca 2019, 20:37
Trwa budowa specjalnej zagrody i tunelu, którym krowy z Ciecierzyc zostaną zapędzone do ciężarówek i wywiezione w nieznanym kierunku. Według najnowszych informacji, transport ma przyjechać w poniedziałek 10 czerwca. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest i prawdopodobnie blokadę.

Krowy z Ciecierzyc zostaną wywiezione

8 czerwca 2019, 15:17
Obrońcy stada krów z Ciecierzyc koło Gorzowa alarmują, że w niedzielę 9 czerwca ma rozpocząć się budowa specjalnego tunelu, a w poniedziałek 10 czerwca rozpocznie się wywóz krów. Społecznicy chcą zablokować transport zwierząt do jednego z gospodarstw państwowych.

Nie będzie specjalnych pociągów na Pol’and’Rock Festival

31 maja 2019, 14:31
W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat nie będzie specjalnych pociągów, którymi można było dotrzeć na Pol’and’Rock Festival, czyli dawny Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Taką decyzję podjęła spółka Przewozy Regionalne. Decyzja krajowego przewoźnika szokuje Jurka Owsiaka i jest dla niego niezrozumiała.

Krowy nie zostaną zabite, ale… [film]

29 maja 2019, 19:08
W środę 29 maja minister rolnictwa ogłosił, że stado krów z Ciecierzyc nie zostanie zabite, ale trafi do jednego z gospodarstw państwowych. Taka decyzja nie do końca podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy chcieliby aby krowy trafiły do rolnika, który zaoferował ich przygarnięcie.

Podpalacz w Kłodawie [film i zdjęcia]

28 maja 2019, 23:36
We wtorkowy wieczór doszło do pożaru stodoły w Kłodawie koło Gorzowa. Okazało się, że do pożaru dokładnie w tym samym miejscu, gdzie tydzień wcześniej. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Impreza na powitanie lata

28 maja 2019, 12:25
W sobotę 1 czerwca na placu kurczakowym w Maszewie odbędzie się impreza pod hasłem „Powitanie lata w Deszcznie”. Na scenie zobaczymy takich wykonawców jak Nowator, After Party czy Captain Jack.


Fotoreportaże


x