Region

Trzy lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 18:13
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

Najciekawsze informacje z regionu lubuskiego tylko na Lubuskie24.pl

13 lutego 2021, 12:04
Codzienna dawka najświeższych informacji z regionu lubuskiego. Przegląd prasy z ostatniego dnia. Na portalu lubuskie24 przeczytacie między innymi o inwestycjach w Szprotawie, o podwyżce cen śmieci w Sulechowie oraz o dalszych losach budynków po byłe fabryce nici w Nowej Soli.

Ktoś porzucił koty na cmentarzu

3 lutego 2021, 13:15
OTOZ Animals z Gorzowa szuka osoby, która wyrzuciła na cmentarzu w Tarnowie cztery domowe koty. Trzy z nich udało się odłowić, natomiast jeden kot wciąż pozostaje na cmentarzu. Obrońcy zwierząt podkreślają, że zwierzęta na cmentarzu skazane są na pewną śmierć.

Kulisy zbrodni. Tadeusz poćwiartował Józię za pomocą siekiery w szopce

3 lutego 2021, 08:31
W połowie lutego zapadnie wyrok w sprawie Tadeusza M., który jest oskarżony m.in. o poćwiartowanie zwłok swojej partnerki. Mężczyzny nie było na sali, ponieważ od grudnia 2020 roku jest osobą poszukiwaną, dlatego też sędzia odczytywał zeznania oskarżonego, które są po prostu szokujące. 69-latek w swoich zeznaniach opisywał w jaki sposób poćwiartował ciało Józefiny i jak jej szczątki trafiły do rzeki Warty.

Napad na Żabkę koło Gorzowa

1 lutego 2021, 19:15
W poniedziałkowe popołudnie doszło do napadu na sklep Żabka w Wawrowie koło Gorzowa. Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku wszedł do środka i zażądał od ekspedientki pieniędzy. Złodziej ukradł nie tylko pieniądze, ale również alkohol i papierosy. Sprawcy szuka policja.

WOŚP: Zebrano blisko 300 tys. zł

1 lutego 2021, 11:13
W niedzielę odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego dwa gorzowskie sztaby zebrały blisko 300 tys. zł. Swój wkład w tę kwotę mieli również wolontariusze z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie, którym udało się zebrać 20 tys. zł. Gminę Kłodawę wspierał również portal gorzowianin.com.

18-latek pędził volkswagenem prawie 150 km/h przez miejscowość

29 stycznia 2021, 15:11
Tylko przez ostatnie trzy dni policjanci z grupy Speed zatrzymali uprawnienia ponad 20 kierowców, który w terenie zabudowanym przekraczali prędkość o ponad 50 km/h. Wśród nich znalazł 18-letni kierowca volkswagena golfa, który pędził przez miejscowość aż 150 km/h, a do tego wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, które miał zaledwie od trzech miesięcy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Pies utknął w stodole. Uratowali go strażacy [zdjęcia]

21 stycznia 2021, 09:44
Strażacy z OSP Bogdaniec zostali wezwani do nietypowej interwencji w Racławiu. Do zawalonej stodoły wszedł pies, który nie mógł się z niej wydostać. Na szczęście zwierzę zostało bezpiecznie ściągnięte na ziemię przez strażaków ochotników.

Gmina Santok uruchomiła własną komunikację publiczną. Ma aż 5 linii autobusowych

8 stycznia 2021, 13:50
Wraz z początkiem stycznia 2021 roku, władze gminy Santok uruchomiły na terenie swojej gminy komunikację publiczną, która składa się z pięciu linii autobusowych. Bilet jednorazowy kosztuje zaledwie 5 zł (2,55 zł ulgowy) bez względu na wybraną linię i długość przejazdu.

Nietypowa kolęda koło Gorzowa. Ksiądz na hulajnodze odwiedzał wiernych [film]

30 grudnia 2020, 15:14
Tegoroczna kolęda województwie lubuskim jest zdecydowanie inna, niż do tej pory. Ksiądz z wizytą duszpasterską nie może przyjść do nas do domu, za to wierni mają brać udział w spotkaniach kolędowych w kościele. Z tego schematu postanowił wyłamać się ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda, który odwiedzał parafian w Marwicach koło Gorzowa za pomocą... hulajnogi. Co istotne, ksiądz nie wchodził do środka, ale błogosławił domy z zewnątrz.


Fotoreportaże