Wiadomości › Region

Pijany kierowca audi uderzył w auto transportujące krew

3 grudnia 2020, 13:13
Na drodze ekspresowej S3 na wysokości Skwierzyny doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierujący audi uderzył w auto marki ford, które przewoziło krew. Okazało się, że 22-letni kierowca audi jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Jaś ze Świebodzina potrzebuje pomocy

2 grudnia 2020, 13:07
Dzień końca świata - tyle osób chce znać jego datę. My już poznaliśmy. Nasz świat już się skończył. Wszystko trwało błyskawicznie, z godziny na godzinę, razem z pogarszającym się stanem Jasia, waliły się filary mozolnie, latami budowanego szczęścia. A z chwilą diagnozy runęło wszystko – opowiadają rodzice Jasia ze Świebodzina.

Leśnicy pomogli puchaczowi. Sowa wróciła do lasu

2 grudnia 2020, 12:30
We wrześniu w pobliżu plaży miejskiej w Barlinku został znaleziony osłabiony samiec puchacza. Sowa szybko trafiła do miejscowego nadleśnictwa, a stamtąd została przewieziona do specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie.

Wpadli z 10 kilogramami marihuany w bagażniku

1 grudnia 2020, 08:41
Odurzeni narkotykami, z 10 kilogramami marihuany w bagażniku, znacznie przekroczyli prędkość. Wpadli podczas policyjnej kontroli, bo swoim zachowaniem zwrócili uwagę policjantów.

Zielonogórscy studenci pomagają w szpitalu zakaźnym

29 listopada 2020, 13:35
Blisko 80 studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego zgłosiło się do pomocy w ramach wolontariatu w szpitalu zakaźnym w Zielonej Górze. Są to przede wszystkim studenci studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Od grudnia część z nich będzie pomagać w szpitalu tymczasowym.

Dron sprawdza, kto pali śmieciami

27 listopada 2020, 17:29
Władze gminy Świdnica postanowiły walczyć ze smogiem. Do tego celu wykorzystują drona ze specjalnymi czujnikami, który sprawdza czym mieszkańcy palą w piecach. Osoba spalająca śmieci może liczyć się z mandatem w wysokości 500 zł lub nawet karą grzywny do 5 tys. zł.

Sylwester w Zielonej Górze odbędzie się... on-line

26 listopada 2020, 16:28
Prezydent Zielonej Góry zapowiedział, że tegoroczna zabawa sylwestrowa nie zostanie odwołana, ale odbędzie się w zupełnie nowej formie. Miejski Sylwester w Zielonej Górze odbędzie się on-line i będzie transmitowany zarówno w mediach społecznościowych, jak i radiu.

Szafa przygniotła mężczyznę

26 listopada 2020, 16:04
Do niecodziennego zdarzenia zostali wezwani w czwartkowe popołudnie strażacy z Zielonej Góry. W jednym z mieszkań mężczyzna został przygnieciony przez szafę. Strażacy musieli siłowo wejść do mieszkania, ponieważ szafa blokowała drzwi wejściowe, a poszkodowany mężczyzna był nieprzytomny.

Czołówka seata i fiata na wjeździe do Strzelec [zdjęcia]

26 listopada 2020, 15:37
W czwartkowe popołudnie na drodze krajowej nr 22 na wjeździe do Strzelec Krajeńskich od strony Gorzowa doszło do wypadku. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe – seat i fiat. Trzy osoby zostały ranne. Na miejscu pracują służby.

Podali się za pracowników wodociągów. Okradli 91-letnią kobietę

26 listopada 2020, 10:45
Szajka złodziei podająca się za pracowników wodociągów wciąż okrada seniorów. Kilka dni temu okradli mieszkankę Świebodzina, teraz pojawili się w Drezdenku. Wykorzystując naiwność 91-letniej kobiety, skradli jej biżuterię i 1500 złotych w gotówce.


Fotoreportaże