Wiadomości › Region

Poszerzona krajówka z Gorzowa do Strzelec

3 lipca 2019, 10:12
Najpierw dokumentacja techniczna, a za kilka lat prace - GDDKiA szykuje się do przebudowy drogi krajowej nr 22 z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji. Droga na odcinku blisko 19 kilometrów zostanie poszerzona, do tego zostaną wybudowane chodniki oraz droga pieszo-rowerowa. Same prace zostaną podzielone na trzy etapy.

Pol’and’Rock imprezą podwyższonego ryzyka?

1 lipca 2019, 18:37
Komendant policji z Gorzowa jest w trakcie przygotowania opinii w sprawie Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Czy impreza będzie miała czwarty rok z rzędu status podwyższonego ryzyka? O tym przekonamy się jeszcze w tym tygodniu.

Plaża w Karninie oficjalnie otwarta

1 lipca 2019, 17:18
Przez ostatnie tygodnie plaża nad jeziorem w Karninie była oblegana zarówno przez mieszkańców gminy Deszczno, jak i mieszkańców Gorzowa, pomimo tego że była wciąż placem budowy i był na nią zakaz wstępu. W końcu, w poniedziałek 1 lipca kąpielisko zostało oficjalne otwarte, a płot który został sforsowany przez plażowiczów został ściągnięty. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone przez ratowników.

Prokuratura wyjaśni tragedię nad jeziorem

1 lipca 2019, 11:07
W sobotę nad jeziorem w Nierzymiu utonął 23-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna zniknął pod wodą i przez ponad 2,5 godziny trwały jego poszukiwania. Ciało mężczyzny odnaleźli dopiero płetwonurkowie na dnie jeziora. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, a sprawa prowadzona jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Pijany kierowca mercedesa wymusił pierwszeństwo [zdjęcia]

29 czerwca 2019, 07:47
Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Dobiegniew. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – mercedes i volkswagen. Do wypadku doprowadził pijany kierowca mercedesa, który miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Zrobili dziurę w płocie i korzystają z zamkniętej plaży

26 czerwca 2019, 16:48
Chociaż jeszcze nie było oficjalnego otwarcia i plaża w Karninie koło Gorzowa w gminie Deszczno jest wciąż terenem budowy, to wiele osób korzysta z kąpieliska przechodząc przez dziurę w płocie. Gmina oficjalnie otworzy plażę, kiedy uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia.

Marihuana, amfetamina i LSD w mieszkaniu

26 czerwca 2019, 12:00
Policjanci z Gorzowa zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. W przeszukanym mieszkaniu znaleziono ponad 2 kilogramy marihuany, 150 gramów amfetaminy i kilka listków LSD.

W stawie tonął mężczyzna [zdjęcia]

23 czerwca 2019, 09:25
W sobotni wieczór we wsi Warcin w powiecie Międzyrzeckim doszło do dramatycznego zdarzenia. W stawie tonął młody mężczyzna, którego strażacy wyciągnęli z wody. Reanimacja trwała prawie godzinę. Na szczęście mężczyznę udało się uratować i został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie.

Jednak będą dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock Festival

22 czerwca 2019, 11:16
Po zamieszaniu wokół dojazdu pociągami na festiwal Pol’and’Rock Festival (dawny Woodstock) w końcu udało się dojść do porozumienia. Po interwencji premiera, Spółka Przewozy zadeklarowała, że uruchomi dodatkowe połączenia do Kostrzyna nad Odrą. Jednak liczba pociągów nie będzie tak duża, jak w latach poprzednich.

Opuścił mury szpitala i zabił

19 czerwca 2019, 10:16
Po raz kolejny lekarze wypuszczają na wolność groźnego przestępcę. 23-letni Xawery S. kilka tygodni temu opuścił szpital w Obrzycach. W miniony piątek zastrzelił kobietę na strzelnicy pod Miedzyrzeczem.


Fotoreportaże


x