Region

Do zbiornika szamba wpadł cielak. Na pomoc ruszyli strażacy

27 grudnia 2021, 12:32
W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy zostali wezwani do niecodziennego zdarzenia. W miejscowości Ludzisławice do zbiornika wpadł cielak. Trwa akcja ratunkowa zwierzęcia.

Most w Santoku zostanie zamknięty

17 grudnia 2021, 12:14
W niedzielę 19 grudnia na dwie godziny zostanie zamknięty most na rzece Noteć w Santoku. Wszystko przez to, że most jest w złym stanie technicznym i trzeba wykonać tymczasowe podparcie jednego z przęseł.

Gigantyczna inwestycja pod Gorzowem. Gaz popłynie 40 metrów pod dnem Warty

9 grudnia 2021, 14:59
W miejscowości Ciecierzyce koło Gorzowa trwają obecnie prace przy przewiercie pod dnem rzeki Warty w ramach budowy gazociągu Baltic Pipe. Gazociąg będzie miał długość 1,4 km i zostanie zainstalowany na głębokości 30 metrów, a w najniższym punkcie na głębokości 40 metrów. Przewiert zakończy się w połowie stycznia 2022 roku.

Łowcy Pedofili w Gorzowie. Złożyli zawiadomienie na policji

7 grudnia 2021, 12:46
Do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie w sprawie mężczyzny, który miał korespondować z dziećmi w celach pedofilskich. Sprawę na policję zgłosili Łowcy Pedofili, którzy chcieli zatrzymać mężczyznę w Witnicy, jednak ten wyjechał na teren Niemiec. Sprawą będzie zajmować się policja pod nadzorem prokuratury.

Lubuskie24: Nowe obostrzenia przy wjeździe do Niemiec

3 grudnia 2021, 16:19
Rząd federalny Niemiec umieścił Polska na liście krajów wysokiego ryzyka. Oznacza to, że podróżujący do naszych zachodnich sąsiadów będą musieli liczyć się z ograniczeniami. na szczęście są też wyjątki.

Św. Mikołaj w bryczce odwiedzi grzeczne dzieci w Kłodawie

3 grudnia 2021, 13:16
Zbliża się 6 grudnia, czyli popularne Mikołajki. W Gorzowie i okolicach na najmłodszych czeka sporo atrakcji. Jednak sołectwo Kłodawa postanowiło zrezygnować z tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla najmłodszych i w bardzo oryginalny sposób rozdać paczki. W niedzielę 5 grudnia cztery zaprzęgi ze św. Mikołajem i pomocnikami wyruszą z paczkami tylko do grzecznych dzieci, które wywieszą na płocie czapkę mikołajkową.

Paliwo z cysterny wylewa się na drogę

12 października 2021, 15:36
Uwaga kierowcy jadący w kierunku Worcławia, czy Legnicy. Na południowym odcinku drogi S3 doszło do kolizji pojazów cieżarowych. W wyniku zdarzenia z cysterną na drogę wylewa się paliwo. Konieczne było zamknięcie obu pasów ruchu.

Wandale zniszczyli restaurację. Pocięli nożem krzesła

29 września 2021, 09:04
Kamery zainstalowane na budynkach, czy też w środku wielokrotnie już nagrywały wyczyny wandali lub złodziei, którzy niszczyli i okradali sklepy, czy restauracje. Tym razem do sieci trafił krótki film z Kłodawy, na którym to dwójka młodych panów niszczy kamerę, aby nikt nie widział ich działań.

Ze stawu w Wawrowie wyłowiono zwłoki

2 sierpnia 2021, 14:35
W poniedziałkowe popołudnie doszło do tragicznego odkrycia w stawie w centrum Wawrowa. Jeden z przechodniów zauważył, że w wodzie pływa ciało. Zwłoki mężczyzny zostały wyciągnięte na brzeg. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora.

Po przerwie wraca Kłodawska Noc Rockowa

22 lipca 2021, 12:37
Przed nami weekend mocnych dźwięków w Kłodawie. A wszystko za sprawą Kłodawskiej Nocy Rockowej oraz Zlotu PRL, które zgromadzą 11 kapel i dziesiątki zabytkowych samochodów i motocykli. Start imprezy w sobotę 24 lipca o godz. 16.


Fotoreportaże