Region

Kierowca chciał wręczyć 200 zł łapówki policjantom

3 listopada 2020, 16:07
Do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć 200 zł łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu za przekroczenie prędkości. Kierujący volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h za co groziło mu 100 zł mandatu oraz 4 punkty karne.

Pijany, z zakazem i fałszywym "prawkiem"

3 listopada 2020, 11:47
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 39-letniego kierowcę renault. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany – miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, a do tego posługiwał się podrobionym prawem jazdy i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Słubice: W jednej bieliźnie i sweterku trafiają do szpitala

3 listopada 2020, 10:17
W szpitalu w Słubicach, który został przekształcony w szpital covidowy brakuje dosłownie wszystkiego. Od pracowników, aż do artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów. Osoby zakażone koronawirusem, które trafiają lecznicy zazwyczaj nie mają przy sobie nic, oprócz jednej pary bielizny i cienkiego sweterka.

Cysterna z mięsem przewróciła się na A2 [zdjęcia]

2 listopada 2020, 11:24
W poniedziałek na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Cysterna przewożąca mięso uderzyła w bariery, wypięła się z ciągnika siodłowego i przeleciała na przeciwległy pas. Z cysterny wypłynęło zmielone mięso.

Strażacy rozcinali obrączkę kobiecie w ciąży

1 listopada 2020, 13:20
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie pomogli kobiecie w ósmym miesiącu ciąży. Okazało się, że kobieta założyła obrączkę, której nie mogła ściągnąć, a palec szybko puchł i siniał. Cała „operacja” zakończyła się szybko i szczęśliwie.

Rozpaczliwy apel szpitala w Drezdenku o pomoc

31 października 2020, 11:10
Sytuacja w szpitalu powiatowym w Drezdenku jest dramatyczna. Lecznica została przekształcona w placówkę covidową, przez co aż 100 pielęgniarek zwolniło się z pracy. W związku z tym zarząd szpitala opublikował apel, w którym prosi ludzi o zgłaszanie się do pomocy.

Wstrząsający list ratowniczki medycznej ze Słubic

29 października 2020, 19:29
Jedna z ratowniczek medycznych ze szpitala w Słubicach postanowiła napisać list, którego treść jest po prostu wstrząsająca. Kobieta opisuje, że w szpitalach brakuje miejsc, a ludzie po prostu będą umierać na ulicy, a karetka nie przyjedzie bo czeka nawet 14 godzin przed SORem. Ratowniczka podkreśla, że też boi się o swoje życie i zdrowie, a pełnienie dobowego dyżuru w kombinezonie wcale przyjemne nie jest.

Będzie więcej policyjnych patroli w okolicach cmentarzy

29 października 2020, 18:52
Okres Wszystkich Świętych to czas, w którym ruch na cmentarzach oraz wokół nich jest wzmożony, nawet pomimo pandemii koronawirusa. Stąd też w ramach akcji „Znicz” pojawi się większa ilość policyjnych patroli w rejonach nekropolii oraz na głównych drogach w województwie lubuskim.

Pożar ciężarówki na DK22 niedaleko Gorzowa [zdjęcia]

28 października 2020, 19:41
W środowy wieczór po godz. 19 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Nierzymiem, a Zdroiskiem doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Ogień objął naczepę, w której znajdowały się plastikowe części do aut. Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej i policja. Droga jest obecnie zablokowana.

Tragedia na DK22. Kierowca opla uderzył w drzewo, zmarł w szpitalu

27 października 2020, 11:02
Na drodze krajowej nr 22 tuż przed Kostrzynem nad Odrą doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 24-latek kierujący oplem uderzył w drzewo. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.


Fotoreportaże