Wiadomości › Region

Zdrowi pensjonariusze wracają do „Domu Kombatanta” w Zielonej Górze

18 października 2020, 20:41
W poniedziałkowy poranek rozpocznie się transport pensjonariuszy „Domu Kombatanta” ze szpitalu w Torzymiu. 70 pensjonariuszy, którzy przez ostatnie kilkanaście dni przebywali w szpitalu w Torzymiu, teraz wróci do Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. Wszyscy mieli negatywne testy na COVID-19.

Wybuch gazu zniszczył dom w Kostrzynie nad Odrą [zdjęcia]

18 października 2020, 16:01
Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 października na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zawaliła się część konstrukcji, pozostała część objęta była pożarem. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Pożar domu pod Gorzowem [zdjęcia]

17 października 2020, 22:30
W sobotni wieczór w miejscowości Maszewo doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.

Blisko 900 interwencji policji z powodu braku maseczek

17 października 2020, 15:16
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie podsumowuje pierwszy tydzień przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali do tej pory prawie 900 razy, a większość osób która nie miała maseczki przyjęła mandat karny. Natomiast w przypadku blisko 200 osób sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Nielegalny protest w czerwonej strefie

17 października 2020, 13:46
W sobotę w Międzyrzeczu odbył się protest przeciwko restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa. W manifestacji uczestniczyło ponad 100 osób, chociaż według najnowszych restrykcji na placu mogło zgromadzić się maksymalnie 10 osób. Wszystko przez to, że Międzyrzecz od soboty jest w czerwonej strefie. Dlatego też przedstawiciel urzędu, jak i policja dwukrotnie rozwiązała zgromadzenie, ale uczestnicy w ogóle na to nie reagowali. Policjanci zaczęli więc wystawiać mandaty i wnioski o ukaranie do sądu.

Ciężarówka z drewnem zmiotła bariery na S3 [zdjęcia]

16 października 2020, 10:53
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątkowy poranek na drodze ekspresowej S3 na wysokości miejscowości Rojewo w powiecie międzyrzeckim. Samochód ciężarowy przewożący drewno staranował bariery ochronne na pasie rozdzielającym jezdnie. Na miejscu jest policja i straż pożarna.

Wtargnęli do domu sąsiadów i pobili dwie osoby

16 października 2020, 10:34
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy weszli do domu swoich sąsiadów, gdzie pobili dwie osoby. 20 i 21-latek usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe [zdjęcia]

15 października 2020, 10:15
Tym razem policjanci wkroczyli na dwie posesje w miejscowości Osów i Gościm na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, gdzie znajdowały się dziuple samochodowe. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę, którzy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Biskup Tadeusz Lityński zakażony koronawirusem

14 października 2020, 19:30
W środowy wieczór rzecznik kurii diecezjalnej w Zielonej Górze poinformował, że biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha są zakażeni COVID-19. Obaj biskupi przebywają w izolacji domowej.

Śledztwo ws. śmierci dwóch pensjonariuszy DPS

14 października 2020, 10:23
Śledztwo w sprawie zaniedbań w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze dotyczy śmierci dwóch pensjonariuszy. W ostatnich dniach sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa, która będzie również badać sygnały od gorzowskiego szpitala o złym stanie zdrowia podopiecznych DPSu i brakach w dokumentacji medycznej.


Fotoreportaże