Wiadomości › Region

Wtargnęli do domu sąsiadów i pobili dwie osoby

16 października 2020, 10:34
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy weszli do domu swoich sąsiadów, gdzie pobili dwie osoby. 20 i 21-latek usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe [zdjęcia]

15 października 2020, 10:15
Tym razem policjanci wkroczyli na dwie posesje w miejscowości Osów i Gościm na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, gdzie znajdowały się dziuple samochodowe. Do sprawy zatrzymano 28-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę, którzy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Biskup Tadeusz Lityński zakażony koronawirusem

14 października 2020, 19:30
W środowy wieczór rzecznik kurii diecezjalnej w Zielonej Górze poinformował, że biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha są zakażeni COVID-19. Obaj biskupi przebywają w izolacji domowej.

Śledztwo ws. śmierci dwóch pensjonariuszy DPS

14 października 2020, 10:23
Śledztwo w sprawie zaniedbań w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze dotyczy śmierci dwóch pensjonariuszy. W ostatnich dniach sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa, która będzie również badać sygnały od gorzowskiego szpitala o złym stanie zdrowia podopiecznych DPSu i brakach w dokumentacji medycznej.

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach

13 października 2020, 16:45
Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w województwie lubuskim. Tym razem zakażone COVID-19 są aż 64 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach koło Żar. Koronawirusa potwierdzono zarówno u pracowników, jak i pensjonariuszy.

Okradli 91-latka spod Nowej Soli. Podawali się za lekarzy

12 października 2020, 19:35
Pan Piotr ma 91-lat i mieszka sam w małej wsi Wrociszów koło Nowej Soli. Został okradziony przed oszustów, którzy podawali się za lekarzy, tuż po tym jak odebrał rentę. We wsi ruszyła lawina pomocy samotnemu seniorowi, bo ten został bez grosza i nie ma za co kupić leków, opłacić rachunków czy zrobić zakupów.

Strażacy alarmują: Cała okolica tonie w śmieciach [zdjęcia]

10 października 2020, 19:27
Do portalu gorzowianin.com zgłosili się strażacy z OSP Lubczyno, którzy alarmują, że cała okolica jest zasypywana śmieciami. Ludzie podjeżdżają busami lub autami z przyczepkami i wysypują odpady na polnej drodze lub na skraju lasu. W miniony piątek hałda części samochodowych została wyrzucona w pobliżu remizy OSP.

Wybuch gazu. Mężczyzna leżący w łóżku przygnieciony belką

10 października 2020, 18:46
Do wybuchu gazu doszło w sobotę 10 października w domu jednorodzinnym w miejscowości Czarnowo koło Krosna Odrzańskiego. W wyniku eksplozji zawaliła się część budynku. Elementy konstrukcji przygniotły mężczyznę, który leżał w łóżku.

Rolnik spod Gorzowa wyznał miłość na polu [film]

10 października 2020, 12:06
Mieszkaniec podogorzwskich Marwic nie miał pomysłu na prezent urodzinowy dla swojej żony, więc wpadł na nietypowy pomysł. Pan Marcin z racji tego, że jest rolnikiem wykorzystał swój sprzęt oraz umiejętności i wyrył na polu za pomocą pługa napis dla swojej żony. Wszystko oczywiście nagrywał i na koniec umieścił w sieci.

Diler chciał sprzedać narkotyki policjantowi po służbie

9 października 2020, 09:34
32-latek zaczepił w sklepie w Świebodzinie przypadkowego mężczyznę i zaproponował mu sprzedaż narkotyków. Okazało się, że potencjalnym kupcem był policjant po służbie, który o wszystkim powiadomił swoich kolegów. Diler został zatrzymany, kiedy próbował sprzedać wszystkie narkotyki, jakie posiadał. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Fotoreportaże


x