Wiadomości › Słubice

Ktoś zniszczył mural Strajku Kobiet

5 grudnia 2020, 11:37
Na ścianie garaży Starostwa Powiatowego w Słubicach powstał mural Strajku Kobiet, który upamiętniał protesty i spacery ulicami miasta w obronie praw kobiet. Niestety dzieło artystów z grupy Art Garage zostało zniszczone. Wytrzymało zaledwie jeden dzień od oficjalnego odsłonięcia.

Zbudował lokomotywę z 10 tysięcy zapałek [zdjęcia]

24 listopada 2020, 13:25
21-letni Grzegorz Trzmielewski z małej wsi niedaleko Słubic w województwie lubuskim znów zaskakuje. Pasją młodego mężczyzny jest budowa różnych rzeczy z zapałek. Wszystko zaczęło się od budowy statków. Tym razem 21-latek wybudował lokomotywę z 10 tys. zapałek.

Słubice: Brak niemieckich klientów to dla nich zabójstwo

12 listopada 2020, 16:30
Przedsiębiorcy z bazaru w przygranicznych Słubicach są na skraju bankructwa. Zdecydowana większość klientów robiących zakupy na bazarze, to mieszkańcy Frankfurtu nad Odrą, a teraz ich po prostu nie ma. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone po stronie niemieckiej obostrzenia. Jak przyznaje zarządca targowiska, sytuacja jest tragiczna.

Zamiast studentów, w akademiku mieszkają terytorialsi

11 listopada 2020, 17:02
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pomaga szpitalowi w Słubicach. Wszystko przez to, że na prośbę prezesa szpitala, uczelnia udostępniła miejsca noclegowe w jednym z akademików. Zamiast studentów, w Domu Studenta „Gaudium” mieszkają obecnie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pomagają na co dzień w lecznicy.

Przed wejściem do szpitala w Słubicach stanęła „szafa dla bliskich”

8 listopada 2020, 12:55
Od kilku dni szpital powiatowy w Słubicach funkcjonuje jako szpital covidowy. W związku z tym zostały wstrzymane odwiedziny. Niestety niektórzy pacjenci trafiający do lecznicy nie mają ze sobą podstawowych rzeczy. Natomiast rodziny chcące przekazać paczki, muszą wydzwaniać do szpitala i prosić, aby ktoś odebrał te rzeczy. Dlatego też zarząd lecznicy postanowił wyjść z nietypową inicjatywą i ustawić przed wejściem do szpitala „szafę na rzeczy dla bliskich”.

Słubice: W jednej bieliźnie i sweterku trafiają do szpitala

3 listopada 2020, 10:17
W szpitalu w Słubicach, który został przekształcony w szpital covidowy brakuje dosłownie wszystkiego. Od pracowników, aż do artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów. Osoby zakażone koronawirusem, które trafiają lecznicy zazwyczaj nie mają przy sobie nic, oprócz jednej pary bielizny i cienkiego sweterka.

Strażacy rozcinali obrączkę kobiecie w ciąży

1 listopada 2020, 13:20
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie pomogli kobiecie w ósmym miesiącu ciąży. Okazało się, że kobieta założyła obrączkę, której nie mogła ściągnąć, a palec szybko puchł i siniał. Cała „operacja” zakończyła się szybko i szczęśliwie.

Wstrząsający list ratowniczki medycznej ze Słubic

29 października 2020, 19:29
Jedna z ratowniczek medycznych ze szpitala w Słubicach postanowiła napisać list, którego treść jest po prostu wstrząsająca. Kobieta opisuje, że w szpitalach brakuje miejsc, a ludzie po prostu będą umierać na ulicy, a karetka nie przyjedzie bo czeka nawet 14 godzin przed SORem. Ratowniczka podkreśla, że też boi się o swoje życie i zdrowie, a pełnienie dobowego dyżuru w kombinezonie wcale przyjemne nie jest.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu napisali list do premiera Brandenburgii

23 października 2020, 15:02
Od soboty 24 października cała Polska będzie w Niemczech traktowana jako obszar zwiększonego ryzyka zachorowania na COVID-19. To oznacza spore problemy dla mieszkańców miast transgranicznych, zwłaszcza dla Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Dlatego też władze dwumiasta wysłały w piątek list do premiera Brandenburgii, w którym proszą o złagodzenie przepisów dotyczących przekraczania granicy.

21 nowych przypadków COVID-19

7 sierpnia 2020, 10:42
W piątkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Aż 14 osób to pracownicy bazaru w Słubicach. Wśród zakażonych jest również 2 mieszkańców Gorzowa.


Fotoreportaże