Region

Kłusownicy w akcji na podgorzowskim jeziorze. Razili ryby prądem

12 maja 2022, 17:05
Władze gminy Deszczno alarmują, że nad jeziorem w Karinie zostały zabite ryby. Jak przypuszczają urzędnicy, ryby zostały porażone prądem przez kłusowników. Dlatego też apelują do mieszkańców, aby powiadomili policję lub zarząd okręgowego PZW, kiedy zobaczą podejrzane osoby nad jeziorem .

Laurka dla Gorzowa z toitoiem w tle

26 kwietnia 2022, 14:07
Ile to już razy podchodzono do budowy centrum przesiadkowego w Gorzowie? Ile razy słyszeliśmy o kolejnych przetargach na przebudowę dworca? Mijają miesiące, a pasażerowie z Gorzowa wciąż sikają (oby tylko) do przenośnych toalet rodem z Przystanku Woodstock. Aż trudno uwierzyć, że nikt - zupełnie nikt w tym mieście się tym nie przejął. Przecież to wstyd na całą Polskę.

MZK likwiduje linie autobusowe do Lubiszyna. Gmina uruchamia własną komunikację

18 marca 2022, 10:39
Od 1 kwietnia pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, którzy jeździli autobusami do Lubiszyna czekają zmiany. Zlikwidowana zostanie linii 129 i 131. Wszystko przez to, że gmina Lubiszyn uruchamia własną komunikację autobusową.

Ruszył remont mostu w Łupowie. Kierowcy jeżdżą na pamięć i zawracają [zdjęcia]

16 lutego 2022, 09:13
W środę 16 lutego ruszyła długo zapowiadana przebudowa mostu w Łupowie. Na czas prac, droga w miejscu remontu jest zamknięta. Niestety spora część kierowców nie patrzy na wyznaczone objazdy i zawraca tuż przed zamkniętym mostem.

Most w Łupowie zostanie zamknięty. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy

12 lutego 2022, 15:03
W środę 16 lutego rusza remont mostu w Łupowie. Kierowców, którzy do tej pory jeździli drogą wojewódzką nr 132 czekają utrudnienia i objazdy. Prace mają potrwać do końca czerwca 2022 roku.

Strażacy z OSP Bogdaniec proszą o pomoc. Potrzebują pieniędzy na nowy wóz

9 lutego 2022, 08:48
Na co dzień pomagają mieszkańcom, ale także gaszą pożary czy wyjeżdżają do wypadków. Dzisiaj sami proszą o pomoc. Strażacy z OSP Bogdaniec zbierają pieniądze na nowy wóz, bo ich bus kilka dni temu uległ poważnej awarii i został wycofany z podziału bojowego. Liczy się każda złotówka.

10 lat za usiłowanie zabójstwa. Jest apelacja obrony i prokuratury

1 lutego 2022, 16:30
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Sebastiana G., który w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-latka. Mężczyzna został skazany na 10 lat więzienia. Apelację w tej sprawie złożył obrońca i prokurator.

Co zrobić z choinką po świętach?

3 stycznia 2022, 13:12
Co zrobić z choinką, kiedy chcemy się jej pozbyć z naszego domu? Mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok mogą wystawić choinkę koło altany śmietnikowej lub przed posesją. Następnie drzewka będą odbierane przez firmy zajmujące się wywozem odpadów według specjalnego harmonogramu.

Gminy pod Gorzowem ostrzegają przed wilkami

30 grudnia 2021, 15:47
Władze gminy Deszczno ostrzegają mieszkańców przed wilkami, które coraz śmielej podchodzą pod domy. Sygnałów o obecności wilków jest coraz więcej. Podobne ostrzeżenie przed świętami wydała również gmina Bogdaniec.

Do zbiornika szamba wpadł cielak. Na pomoc ruszyli strażacy

27 grudnia 2021, 12:32
W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy zostali wezwani do niecodziennego zdarzenia. W miejscowości Ludzisławice do zbiornika wpadł cielak. Trwa akcja ratunkowa zwierzęcia.


Fotoreportaże