Region

Masz zalegający złom? Pomóż strażakom z OSP Lubno w zakupie nowego wozu

9 marca 2023, 08:42
Druhowie z OSP Lubno potrzebują pomocy. Ich wierny wóz Star 266 nie nadaje się już do użytkowania, a koszty remontu przekraczają wartość pojazdu i budżet strażaków. Dlatego też postanowili kupić nowy wóz, który jest w lepszym stanie technicznym. Żeby zebrać pieniądze na ten cel, zorganizowali wielką zbiórką złomu. Wesprzeć strażaków może każdy, komu zalegają zbędne przedmioty.

Czadoman i Papa D. rozkręcą Kłodawską Majówkę!

6 marca 2023, 15:43
Gmina Kłodawa szykuje się do organizacji Kłodawskiej Majówki. Tegoroczna impreza odbędzie się tradycyjnie na błoniach nad jeziorem w Kłodawie w sobotę 20 maja. Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman oraz zespół Papa D. Impreza odbędzie się pod patronatem portalu gorzowianin.com.

Rozbierana sesja w remizie. Policja sprawdza jak modelka i fotograf weszli do środka

3 marca 2023, 09:33
W remizie OSP Barlinek została zrobiona rozbierana sesja zdjęciowa na tle strażackiego sprzętu, a fotografie wyciekły do sieci. Strażacy z OSP Barlinek podkreślają, że wszystko wydarzyło się bez ich wiedzy i zgody, dlatego też zgłosili całe zdarzenie na policję. Z kolei policja prowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratury w sprawie utrwalania wizerunku nagiej osoby i sprawdza, kto wpuścił te osoby do remizy.

Skandal w OSP Barlinek. Ktoś zrobił rozbieraną sesję w remizie [zdjęcia]

1 marca 2023, 09:45
Do skandalicznego zachowania doszło pod koniec lutego w remizie OSP Barlinek. Ktoś zrobił kobiecie rozbieraną sesję zdjęciową na tle strażackiego sprzętu i fotografie opublikował w sieci. Strażacy z OSP Barlinek podkreślają, że wszystko wydarzyło się bez ich wiedzy i zgody.

Kolejny pies odebrany właścicielom. Żył w skandalicznych warunkach [zdjęcia]

16 lutego 2023, 10:45
To nie pierwszy tego typu przypadek. Kilkanaście dni temu informowaliśmy naszych czytelników o akcji stowarzyszenia Azyl w podgorzowskim Wawrowie. Tam z kojca został zabrany pies, który żył we własnych odchodach. Podobna sytuacja miała miejsce w Witnicy.

Był poszukiwany za rozboje z użyciem broni. Został zatrzymany

8 lutego 2023, 11:49
Funkcjonariusze straży granicznej z Gorzowa zatrzymali 30-letniego mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby za rozboje z bronią, których dokonywał na terenie Niemiec. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Ptasia grypa w powiecie gorzowskim. Zabitych zostanie 27 tys. indyków

8 lutego 2023, 10:40
Ptasia grypa znów atakuje. Cały powiat gorzowski oraz miast Gorzów znalazły się w strefie szczególnie narażonej na ryzyko wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Komputerowy powrót do przeszłości. Zagraj w retrogry

7 lutego 2023, 12:41
Atari, Commodore, Amiga - te nazwy nic nie mówią obecnej młodzieży. Jednak w latach 90-tych każdy chciał mieć taki sprzęt. Właśnie na takich „starociach” będzie można pograć w kultowe gry sprzed 30 lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie. Interaktywna wystawa Retrogry odbędzie się w dniach 7-8 lutego. Wstęp 10 zł.

Tak zmieniła się restauracja z Witnicy po Kuchennych Rewolucjach [zdjęcia]

28 stycznia 2023, 14:00
Na początku stycznia Magda Gessler przeprowadziła Kuchenne Rewolucje w Hotelu i Restauracji Witnica. Lokal przeszedł totalną metamorfozę. Zmieniła się nie tylko nazwa, ale również wystrój i menu. Teraz na dania lokalnej kuchni zaprasza Zajazd „Je...je...Jeleń!”.

Strażacy z OSP Santocko zbierają złom. Pieniądze są potrzebne na nowy sprzęt

16 stycznia 2023, 06:00
Druhowie z OSP Santocko potrzebują pomocy. Chcą doposażyć swoją jednostkę w niezbędny, nowoczesny sprzęt. Żeby zebrać pieniądze na ten cel, zorganizowali wielką zbiórką złomu. Wesprzeć strażaków może każdy, komu zalega stary garnek, rower czy inne zbędne metalowe przedmioty.


Fotoreportaże