Wiadomości › Kostrzyn

Bazgrał po wagonie na dworcu kolejowym. Wandal został zatrzymany na gorącym uczynku

22 kwietnia 2021, 15:16
Straż Ochrony Kolei zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który dewastował wagon stojący na dworcu kolejowym w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku, jak bazgrał sprayem po drzwiach i oknach wagonu składu elektrycznego.

Pożar garażu. W środku znaleziono zwęglone ciało kobiety

4 listopada 2020, 10:11
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę w nocy w Kostrzynie nad Odrą. Strażacy zostali wezwani do pożaru opuszczonego garażu. Po ugaszeniu ognia znaleźli zwęglone ciało kobiety. Natomiast policja zatrzymała do sprawy dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy mogli przebywać wcześniej z kobietą.

Wybuch gazu zniszczył dom w Kostrzynie nad Odrą [zdjęcia]

18 października 2020, 16:01
Do zdarzenia doszło w niedzielę 18 października na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą. W jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zawaliła się część konstrukcji, pozostała część objęta była pożarem. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Rozbił auto i zgłosił jego kradzież

30 września 2020, 13:00
Mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą zgłosił na policję kradzież samochodu marki citroen. Jednak jak się okazało, właściciel rozbił auto i je porzucił, ponieważ bał się odpowiedzialności. Do sądu właśnie trafił akt oskarżenia w tej sprawie. 31-latek będzie odpowiadał za składanie fałszywych zeznań i zgłoszenie przestępstwa, którego nie było.

Polska otwiera w końcu granice!

10 czerwca 2020, 15:52
W środowe popołudnie premier ogłosił, że od soboty 13 czerwca zostaną otwarte granice dla obywateli Unii Europejskiej. Natomiast od wtorku 16 czerwca zostaną wznowione loty międzynarodowe.

Pol’and’Rock 2020 w Kostrzynie nad Odrą odwołany!

27 kwietnia 2020, 20:44
Jurek Owsiak w poniedziałek 27 kwietnia poinformował, że pomimo idących pełną parą przygotowań do 26. festiwalu Pol’and’Rock, jest zmuszony odwołać imprezę plenerową w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal ma za to odbyć się w internecie.

Do Polski wjedziemy też przez Kostrzyn i Słubice

18 marca 2020, 08:15
Kilometrowe korki, czas oczekiwania po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tak wyglądało w ostatnich dniach drogowe przejście graniczne w Świecku. Teraz ma się to zmienić, bo dla ruchu samochodowego została granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

Jurek Owsiak ma dwa postępowania za przekleństwa na Pol'and'Rock Festival

9 września 2019, 15:17
Toczące się postępowanie wyjaśniające w sprawie przekleństw Jurka Owsiaka podczas zakończenia festiwalu Pol’and’Rock 2019 to nie wszystko. Jak się okazało Owsiak odpowie również za przekleństwa podczas zakończenia Pol’and’Rock 2018. Tutaj sprawa jest już w Sądzie Rejonowym w Słubicach.

Zarobki w Gorzowie niższe niż w powiecie

18 sierpnia 2019, 16:15
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport za 2018 rok jeżeli chodzi o średnie zarobki brutto w powiatach i miastach na prawach powiatu. Jak się okazuje, w Gorzowie zarabia się kilkaset złotych poniżej średniej krajowej. Co ciekawe, wyższe zarobki są w powiecie gorzowskim, niż w samym mieście.

Znamy przyczyny śmierci dwóch mężczyzn na Pol'and'Rock

7 sierpnia 2019, 11:10
Prokuratura Rejonowa w Słubicach ujawniła wyniki sekcji zwłok dwóch mężczyzn, którzy zmarli podczas Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Wiadomo już, że 35-latek przedawkował amfetaminę, natomiast 54-latek dostał zawału serca.


Fotoreportaże