Wiadomości › Nasze zdrowie

Szpital z pozytywnym audytem

1 grudnia 2020, 12:38
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. spełnia wymagania norm ISO i audytorzy TUV Rheinland Polska będą wnioskować o utrzymanie posiadanych przez lecznicę certyfikatów ISO. Takie wnioski płyną z przeprowadzonego audytu sprawdzającego. Audyty zgodności z ISO w gorzowskim szpitalu odbyły się już po raz siódmy.

Szpital w Gorzowie kupił sprzęt do tlenoterapii

30 listopada 2020, 15:36
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie inwestuje w sprzęt ratujący życie osobom zakażonym koronawirusem. Od poniedziałku pacjenci przebywający na oddziałach zakaźnych gorzowskiego szpital mogą korzystać z 14 nowoczesnych aparatów do tlenoterapii.

508 zakażeń w regionie

26 listopada 2020, 11:28
Dziś mamy 508 nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa lubuskiego. Najwięcej, bo aż 67 zakażonych osób pochodzi z powiatu krośnieńskiego. Sporo zakażeń też jest wciąż w Gorzowie i powiecie gorzowskim.

Medicopter z Gorzowa wykonuje 500 misji rocznie

23 listopada 2020, 12:28
Już od 4 lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Na budowę filii LPR, mieszkańcy północnej części województwa czekali aż 7 lat.

W Gorzowie tylko 15 zakażeń

23 listopada 2020, 10:43
Spada liczba zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju. W ciągu ostatniej doby zanotowano 15 002 zakażenia, w tym 406 w województwie lubuskim. W Gorzowie też bardzo mało nowych zakażeń – zaledwie 15.

"Dzisiaj nie jestem prezesem, jestem Robert, jestem pielęgniarzem”

20 listopada 2020, 18:56
25 lat temu pracowałem ostatni raz jako pielęgniarz, w Szpitalu Miejskim na Warszawskiej, na oddziale intensywnej terapii – tam była szkoła życia, ale tego, co zobaczyłem na oddziale covidowym nie da się opisać słowami. Wydarzenia ostatnich dni, szczególnie hejt, który został skierowany w pracowników naszego Szpitala przekonał mnie do opisania doświadczeń z oddziału covidowego. Wiceprezes gorzowskiego szpitala - Robert Surowiec w ubiegłym miesiącu ubrał się w "stój kosmity" i starał się pomóc personelowi, a przede wszystkim pacjentom chorym na koronawirusa. Oto jego historia:

Prezesi szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

18 listopada 2020, 10:12
W środę w Gorzowie przybyły aż 132 osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest również Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie jest na oddziale zakaźnym. Natomiast Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala, u którego potwierdzono obecność COVID-19 przebywa w domu.

Lubuskie: Pracę karetki paraliżuje… dezynfekcja

16 listopada 2020, 12:28
W ostatnich miesiącach dostępność zespołów ratownictwa medycznego w całym kraju jest mocno ograniczona. W większości przypadków karetki pogotowia są blokowane przez wielogodzinne stanie pod szpitalami w oczekiwaniu na przyjęcie pacjenta. Jednak w województwie lubuskim karetki są uziemione przez długi proces dezynfekcji. Wówczas, kiedy w mieście nie ma dostępnego zespołu ratownictwa medycznego, do pomocy są wysyłani strażacy.

Szpital kupił sprzęt za 2,5 mln zł. Pieniądze dało miasto

13 listopada 2020, 18:00
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki w porozumieniu z radnymi zdecydował o przekazaniu 2,5 mln zł dla szpitala. Pieniądze pozwoliły na zakup angiografu, czyli sprzętu do diagnostyki pacjentów w kierunku zakażenia koronawirusem. Sprzęt jest już w szpitalu i czeka na pierwsze badania.

Brakuje leków i butli z tlenem. Lubuskie prosi Niemców o pomoc

10 listopada 2020, 20:00
Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zwróciła się do premierów Brandenburgii i Saksonii z prośbą o wsparcie lubuskich szpitali w walce z pandemią koronawirusa. W regionie brakuje przede wszystkim leku remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych. Strona niemiecka od razu odpowiedziała i zaoferowała pomoc. Natomiast wojewoda lubuski uważa, że nie ma potrzeby przyjmowania wsparcia z Niemiec.


Fotoreportaże