Nasze zdrowie

Szpital w Gorzowie: Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii

13 stycznia 2021, 13:12
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie podsumował właśnie miniony rok. Jak przyznają pracownicy lecznicy, 2020 rok upłynął im pod znakiem pandemii koronawirusa. Pierwszym pacjentem leczonym w szpitalu zakaźnym na Walczaka był 22-letni mężczyzna, natomiast najstarszym był 92-letni mieszkaniec Gorzowa. Przez cały ubiegły rok w szpitalu wykonano 40 tys. 561 testów na obecność koronawirusa, z czego 9,5 tys. było pozytywnych.

Gorzowianie coraz częściej nie chcą robić testów na koronawirusa

13 stycznia 2021, 11:27
Lekarze rodzinni z Gorzowa przyznają wprost, że coraz więcej osób nie chce robić testów na koronawirusa. Wielu pacjentów, kiedy słyszy, że ma zrobić test tłumaczy się, że nie chce wpędzić siebie i rodziny w kwarantannę. Natomiast pozostali po prostu rozłączają się i nie odbierają telefonów, kiedy lekarz próbuje się do nich dodzwonić i przekonać do testu.

Gorzowscy nauczyciele przebadani na obecność koronawirusa

11 stycznia 2021, 17:05
W zaledwie trzy godziny 226 nauczycieli z klas 1-3 szkół podstawowych zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Testy były dobrowolne i bezpłatne i odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji.

Znamy listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 w Gorzowie i powiecie gorzowskim

5 stycznia 2021, 10:50
W piątek 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ. W Gorzowie będzie 13 punktów, w których będziemy mogli się zaszczepić, natomiast w powiecie gorzowskim 10.

Matki wcześniaków będą mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19

4 stycznia 2021, 17:07
Jak informuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, matki wcześniaków, które przebywają na noworodkowym OIOM-ie, będą mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19 już w etapie „zero”. Dzięki temu będą mogły odwiedzać swoje dzieci w szpitalu bez żadnych przeszkód. Do tej pory, rodzice takich dzieci otrzymywali od personelu jedynie zdjęcia swoich pociech.

Dwoje maluchów urodziło się w Nowy Rok w szpitalu w Gorzowie

2 stycznia 2021, 13:55
W Nowy Rok w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim na świat przyszło dwoje dzieci – Michalina i Franciszek. Maluchy, jak i ich mamy czują się dobrze i wkrótce wrócą do domów. Tradycyjnie, dzieci otrzymały od gorzowskiego szpitala prezenty.

Gorzowski szpital otrzymał od miasta nową karetkę [zdjęcia]

31 grudnia 2020, 13:16
W czwartek 31 grudnia Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie otrzymał z rąk prezydenta Jacka Wójcickiego nową karetkę. W mercedesie obok standardowego wyposażenia karetek transportowych takich jak nosze, respirator i lifepack został również zainstalowany zestaw do fumigacji, czyli dezynfekcji pojazdu.

Porody rodzinne bardziej dostępne w gorzowskim szpitalu

31 grudnia 2020, 09:57
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie likwiduje bariery związane z porodami rodzinnymi. Od końcówki grudnia osoba towarzysząca rodzącej kobiecie nie musi już na własną rękę wykonywać testów na obecność koronawirusa. Szpital przejmuje na siebie wszystkie procedury i koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa rodzącej, osobie jej towarzyszącej i personelowi w trakcie porodów rodzinnych.

Dwie poradnie przenoszą się z Walczaka na Dekerta

29 grudnia 2020, 16:03
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że po Nowym Roku dwie poradnie zmienią swoją lokalizację. Wojewódzka Przychodnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Poradnia Preluksacyjna zostaną przeniesione do szpitalnego budynku przy ul. Dekerta.

20 łóżek od WOŚP trafiło do gorzowskiego szpitala [zdjęcia]

29 grudnia 2020, 11:15
We wtorek 29 grudnia do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przywiezionych 20 łóżek tzw. „covidowych”. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.


Fotoreportaże