Wiadomości › Nasze zdrowie

Łóżka covidowe od WOŚP trafią do szpitala w Gorzowie

6 listopada 2020, 17:20
W ciągu najbliższych dni do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostanie przywiezionych 20 łóżek covidowych. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na dramatyczną sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Mały Nikodem tysięcznym dzieckiem, które urodziło się w gorzowskim szpitalu

6 listopada 2020, 10:12
Pomimo pandemii koronawirusa, porody w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbywają się normalnie. Na oddziale położniczo-ginekologicznym urodziło się właśnie tysięczne dziecko – to mały Nikodem, który ważył 2300 g i mierzył 45 cm. Mama chłopca dostała z tej okazji prezent od szpitala.

Urządzenie do dezynfekcji jest niezbędne w Twoim domu. Przekonaj się dlaczego!

5 listopada 2020, 14:34
Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła życie każdego – konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości stała się źródłem szukania praktycznych rozwiązań. Zwłaszcza w zakresie dezynfekcji. Dlaczego jest ważna i dlaczego to właśnie urządzenie do dezynfekcji w obecnej sytuacji jest niezbędnym gadżetem w Twoim domu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i miej pewność, że odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo – swoje i swoich najbliższych!

Pilnie potrzebne osocze! Dramatyczny apel młodej gorzowianki

5 listopada 2020, 11:36
Osocze ozdrowieńców jest obecnie na wagę złota. Dlatego też pani Karolina apeluje o oddawanie osocza i pomoc dla swojego wujka, który przebywa w stanie ciężkim na zakaźnym oddziale intensywnej terapii szpitala w Gorzowie. Potrzebne jest osocze od osób, które mają grupę krwi AB RH-.

Ponad 200 zakażeń w Gorzowie i powiecie

5 listopada 2020, 10:35
Minionej doby zdiagnozowano 578 nowych zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Tym razem najwięcej chorych osób mamy w Gorzowie – aż 149. W powiecie gorzowskim – 53. W całej Polsce potwierdzono 27 143 nowych zakażeń.

Punkt „drive thru” także na Dekerta

4 listopada 2020, 11:01
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie uruchomił właśnie kolejny, mobilny punkt pobierania wymazów na obecność koronawirusa. Tym razem zmotoryzowani będą mogli wykonać test przy ul. Dekerta. Punkt będzie czynny codziennie w godz. 9-13.

22 zgony z powodu koronawirusa

4 listopada 2020, 10:46
W środę padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość zakażeń COVID-19, zarówno w kraju, jak i w województwie lubuskim. W całej Polsce potwierdzono aż 24 692 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 448 w województwie lubuskim. Niestety zmarło aż 22 osób w regionie, w tym 8 mieszkańców Gorzowa i 4 powiatu gorzowskiego.

Lekarka z Gorzowa zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza

3 listopada 2020, 15:36
Bezpłatna konsultacja neurologiczna za oddanie osocza - to akcja lekarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, która zachęca ozdrowieńców z COVID-19 do pomocy osobom, które wciąż walczą z koronawirusem. Osocze można oddawać w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Dekerta w Gorzowie.

Gorzów: Przed szpitalem zostały zapalone znicze. Ku pamięci ofiar pandemii

2 listopada 2020, 19:54
W poniedziałek 2 listopada przed głównym wejściem do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało zapalonych kilkadziesiąt zniczy. Powód? Akcja „Znicz dla pacjenta. Znicz dla medyka”, czyli upamiętnienie osób, które zmarły z powodu koronawirusa.

Na parkingu Filharmonii Gorzowskiej ruszył punkt „drive thru” [zdjęcia]

30 października 2020, 13:23
W piątek w samo południe ruszył nowy punkt pobierania wymazów na obecność koronawirusa. Punkt typu "drive thru" znajduje się na dolnym poziomie parkingu Filharmonii Gorzowskiej. Będzie czynny codziennie w godz. od 12 do 16.


Fotoreportaże


x