• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wydarzenia z Gorzowa. Tym żyło miasto w poniedziałek 11 września

12 września 2023, 07:14, Marcin Kluwak
Podsumowujemy wydarzenia w Gorzowie i okolicach. Codziennie o poranku przygotowujemy dla Was zestawienie wydarzeń z poprzedniego dnia. Przeglądamy gazety, portale internetowe i słuchamy radia. Oto najważniejsze wydarzenia z Gorzowa z poniedziałku 11 września w telegraficznym skrócie.

Kobieta wyskoczyła z okna wieżowca

W poniedziałkowy poranek informowaliśmy, że w jednym z wieżowców przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie doszło do dramatycznych zdarzeń. Kobieta wyskoczyła z okna znajdującego się na półpiętrze pomiędzy piętrem 9 i 10. Spadła na dach wejścia do klatki schodowej. W bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. 

Na Dworcowej praca wre

Na ul. Dworcowej już układają płyty pod tory tramwajowe, a sama droga ma być gotowa do jesieni. W przyszłym roku przyjdzie czas na przebudowę ul. Składowej i budowę zatok autobusowych na Jancarza - informuje portal Nasze Miasto. Ulica Dworcowa przebudowywana jest zaledwie od 4 lipca, a już teraz – po dwóch miesiącach z „okładem” – widać, że prace idę w bardzo szybkim tempie. Jeszcze w sierpniu zakończyły się roboty związane z infrastrukturą pod ziemią, czyli m.in. z gazociągiem i studzienkami - czytamy na portalu Gorzów Nasze Miasto

Bardzo nietrzeźwy poranek na gorzowskich drogach

Gorzowska policja wytoczyła w poniedziałkowy poranek prawdziwe działa przeciwko pijanym kierowcom. Od wczesnych godzin porannych w wielu miejsca w Gorzowie i okolicach prowadzona była kontrola trzeźwości. Wyniki są przerażające. Zatrzymano aż 13 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Europejski Tydzień Mobilności w Gorzowie

Już w kolejny weekend, tj. 16 i 17 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności. Gorzów po raz kolejny bierze udział w tej kampanii na rzecz podnoszenia świadomości na temat zrównoważonej mobilności w miastach - informuje portal EchoGorzowa. Akcja, która promuje zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych zakończy się Dniem bez Samochodu - czytamy na portalu.

Fuszerka przy Sikorskiego. Po raz kolejny!

Mieszkaniec Gorzowa skarży się na efekty prowadzonych prac w ramach gwarancji przy ul. Sikorskiego. Chodzi o wymianę popękanych i uszkodzonych płyt. Niestety po poprawkach wcale nie jest lepiej. Płyty zostały źle docięte i mają krzywe krawędzie, a sposób ich ułożenia pozostawia wiele do życzenia.

Oskar Hurysz w Falubazie?

Jak informuje nieoficjalnie portale Eska.pl, młody żużlowiec Stali w najbliższym sezonie startować będzie w barwach Falubazu Zielona Góra. Po Hurysza ustawiła się kolejka chętnych. Młodzieżowca w swoich szeregach z pewnością widzieliby działacze z Wrocławia i Torunia, ale także z Zielonej Góry i najprawdopodobniej to właśnie tam trafi Oskar Hurysz - czytamy na gorzowskich stronach Eska.pl Zielonogórzanie są na autostradzie do awansu do PGE Ekstraligi, a w przyszłym roku nie będą mieli ani jednego dobrego juniora, który może powalczyć ze swoimi rówieśnikami. Wydaje się, że Hurysz jest idealnym kandydatem - informuje Eska.

Stilon Gorzów pożegnał się z trenerem

W siedmiu spotkaniach Stilon Gorzów w niewiele ponad miesiąc stracił 14 bramek, strzelił zaledwie dwie. Nie wiadomo, czy ostatnia przegrana we Wrocławiu przelała szalę goryczy, czy rozwiązanie kontraktu z trenerem było zaplanowane już wcześniej. Pewne jest, że od 11 września Marcin Węglewski przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zespołu seniorów.  Więcej sportu na: gorzowianin.com/sport

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości