• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Przez centrum Gorzowa przejdzie Marsz Równości w Gorzowie. Znamy trasę

11 sierpnia 2023, 15:30, Anna Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 19 sierpnia przez Gorzów przejdzie III Marsz Równości. Organizatorzy podali właśnie trasę przemarszu. Uczestnicy Marszu Równości w Gorzowie wystartują z Bulwaru Zachodniego i będą maszerowali ulicami w centrum miasta. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Marsze Równości, które są organizowane w całej Polsce, budzą skrajne emocje. W każdym z miast, gdzie odbywa się parada równości, toczą się zagorzałe dyskusje, w których biorą udział zwolennicy, jak i przeciwnicy tego typu wydarzeń. Tak jest również w przypadku Gorzowa, gdzie do tej pory odbyły się dwa Marsze Równości.

Marsz Równości w Gorzowie 2023. Jaką trasą przejdzie III Marsz Równości w Gorzowie?

Do tej pory w Gorzowie odbyły się dwie parady równości - w 2019 i 2022 roku. Natomiast w połowie czerwca portal gorzowianin.com informował, że Stowarzyszenie TęczArt planuje organizację III Marszu Równości w Gorzowie. Ten odbędzie się w sobotę 19 sierpnia.

Teraz organizatorzy, w końcu podali oficjalną trasę przemarszu ulicami miasta. III Marsz Równości wystartuje o godz. 15 z Bulwaru Zachodniego, następnie uczestnicy przejdą przez most Staromiejski, rondo św. Jerzego, wrócą w kierunku mostu Staromiejskiego. Dalej pójdą ul. Chrobrego, wejdą na część deptakową przy Chrobrego, skręcą w Borowskiego. Następnie trasa będzie wiodła przez ul. Dąbrowskiego, Jagiełły, Warszawską, ul. Sikorskiego, Chrobrego i na ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim zakończyć imprezę.

W związku z Marszem Równości w Gorzowie, kierowcy, którzy w sobotnie popołudnie będą przejeżdżać przez centrum Gorzowa, będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Poszczególne ulice na czas parady będą zamykane przez policję. Również pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu autobusów i tramwajów.

- Będziemy maszerować, by pokazać jak piękną i zróżnicowaną społecznością jesteśmy, a także zamanifestować swoją obecność w społeczeństwie. Nie da się nas wymazać, schować, zaszczuć. Można udawać, że się nas nie widzi, co nie zmienia faktu, że byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy, bez względu na czyjkolwiek pogląd na ten temat. Będziemy maszerować, manifestując głośno swoje prawa - prawa człowieka. Jesteśmy częścią społeczeństwa i jako obywatele demokratycznego państwa będziemy walczyć o prawa jakie gwarantuje nam Konstytucja – podkreśla Stowarzyszenie TęczArt, organizatorzy Marszu Równości w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości