• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Święto Wojska Polskiego w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu i piknik wojskowy

14 sierpnia 2023, 12:27, Anna Kluwak
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
We wtorek 15 sierpnia w Gorzowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego. Po godz. 16 spod katedry wyruszy przemarsz żołnierzy na Plac Grunwaldzki, gdzie następnie odbędzie się uroczysty apel z wojskowym ceremoniałem. Po oficjalnych uroczystościach na mieszkańców Gorzowa będzie czekał piknik wojskowy.

Co roku 15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w całym kraju są organizowane uroczystości oraz festyny i pikniki. We wtorek 15 sierpnia w Gorzowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego.

Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego w Gorzowie. Program obchodów w Święta Wojska Polskiego w Gorzowie

godz. 14.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego

godz. 15 - msza św. w intencji ojczyzny w katedrze

godz. 16.10 - formowanie kolumny i przemarsz na plac Grunwaldzki

godz. 16.30 - oficjalne uroczystości z ceremoniałem wojskowym

godz. 17.30 - piknik wojskowy na placu Grunwaldzkim, pokaz sprzętu wojskowego

Święto Wojska Polskiego w Gorzowie. Utrudnienia w ruchu i zakłócenia w kursowaniu autobusów i tramwajów

W związku ze Świętem Wojska Polskiego i przemarszem żołnierzy spod katedry na plac Grunwaldzki, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

- We wtorek w godz. 16.10-16.30 w związku z przemarszem kolumny uczestników obchodów ul. Chrobrego przy katedrze, ul. Chrobrego i Mieszka I do placu Grunwaldzkiego wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, które mogą spowodować zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej – informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości