• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie. Tak będą przebiegały prace

1 kwietnia 2023, 12:13, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W poniedziałek 3 kwietnia rozpoczną się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Roboty zostały podzielone na kilka etapów tak, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Przez cały czas trwania pac, ul. Słowiańska będzie przejezdna w obu kierunkach.

Przetarg na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry wygrała firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 27 mln 411 tys. 818,07 zł. Wykonawca zgodnie z umową będzie miał czas do końca czerwca 2024 roku na realizację inwestycji.

W środę 29 marca ruszył pierwszy etap inwestycji, a wykonawca zabrał się za starą jezdnię ul. Słowiańskiej (jest to jednokierunkowy łącznik pomiędzy ul. Słowiańską a Kosynierów Gdyńskich). Prace na tym odcinku mają potrwać do maja. Wówczas po długim weekendzie majowym rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Roosevelta i Żwirowej. Stara jezdnia ul. Słowiańskiej będzie wtedy wykorzystywana jako alternatywny objazd dla kierowców.

Budowa ronda koło Słowianki w Gorzowie

W poniedziałek 3 kwietnia firma Eurovia przystąpi do kolejnych prac. Tym razem rozpocznie budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. Roboty mają zostać podzielone na etapy, tak żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Przez cały czas trwania inwestycji, ul. Słowiańska będzie przejezdna w obu kierunkach.

Na początek wykonawca zajmie się pracami przygotowawczymi, które będą polegały na zorganizowaniu przejazdów tymczasowych przez pas dzielący jezdnię ul. Słowiańskiej. W tym czasie planowane jest zawężenie jezdni ul. Słowiańskiej do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

Natomiast tuż po świętach Wielkanocnych rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Słowiańskiej z ul. Fredry, po stronie południowej. Nastąpi zamknięcie odcinka jezdni południowej ul. Słowiańskiej na odcinku około 200 m oraz odcinka ul. Fredry, od ul. Słowiańskiej do ul. Długosza. Przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej z ul. Fredry, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią północną, czyli tą po stronie obiektów Słowianki. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu oraz chodnik po stronie ul. Fredry.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości