• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Podpalacz śmietników został zatrzymany! [film]

27 lutego 2023, 10:09, Anna Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię podpaleń śmietników i altan śmietnikowych, do których doszło pod koniec stycznia. Zatrzymany 28-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

Pod koniec stycznia doszło do serii popaleń śmietników na os. Sady i Górczyn w Gorzowie. Paliły się śmietniki i altany m.in. przy Legionów Polski, Kościuszki czy Narutowicza. Do pierwszego pożaru śmietników doszło w poniedziałek 30 stycznia o godz. 4.08 przy ul. Legionów Polskich, a do ostatniego o godz. 6.07 przy ul. Witosa. Służby nie miały wówczas wątpliwości, że były to celowe podpalenia. Dlatego też sprawą zajęli się policjanci kryminalni z I komisariatu Policji przy ulicy Zygalskiego w Gorzowie.

- Nikt nie miał wątpliwości, że pożary nie są dziełem przypadku. Brak było jednak świadków, którzy widzieliby podejrzanego. Spaleniu uległo łącznie 41 kontenerów na odpady o łącznej wartości prawie 33 tysięcy złotych. Działania w sprawie prowadzili kryminalni, którzy byli coraz bliżej ustalenia tożsamości podejrzanego. W piątek 25 lutego zatrzymali 28-latka odpowiedzialnego za podpalenia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzeczni prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy. Policjanci zebrali niezbędny materiał dowodowy i podejrzany 28-latek usłyszał 8 zarzutów zniszczenia mienia. Prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 28-latka. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o 3-miesięcznym areszcie.

Śledczy będą sprawdzać, czy mężczyzna nie odpowiada za inne podpalenia śmietników. W ubiegłym tygodniu, a dokładnie w środę 22 lutego doszło do pożarów pojemników na odpady przy ul. Korcza, Kućki i Popławskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości