Wiadomości

Senior z Gorzowa stracił 220 tys. zł!

23 września 2022, 10:42
fot. Lubuska policja
83-letni mieszkaniec Gorzowa padł ofiarą oszustów i stracił oszczędności swojego życia. Senior uwierzył w historię przedstawioną przez fałszywego policjanta i stracił w ten sposób ponad 220 tys. zł.

W minioną środę 21 września do 83-letniego mieszkańca Gorzowa zadzwonił oszust, który przedstawił się jako wysoki rangą oficer lubuskiej policji. Przekonywał swoją przyszłą ofiarę, że jego pieniądze są zagrożone, a jedyną szansę na to, aby ich nie stracił, jest przekazanie ich w policyjny depozyt.

- Senior zamknął swoją bankową lokatę, a gotówkę w wysokości ponad 220 tysięcy przekazał w bramie kamienicy oszustowi – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci po raz kolejny przypominają, aby być „wyczulonym” na tego typu sytuacje. Warto również uwrażliwiać swoich domowników na przeróżne metody działania oszustów oraz wskazać, co należy zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą. Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe.

- Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie policję. Powinniśmy również być ostrożnym w kontaktach z osobami odwiedzającymi nasz dom, mieszkanie. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy – podkreśla Maludy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości