• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Koniec drzew w betonowych donicach. Rusza ich przesadzanie

25 listopada 2022, 12:16
fot. archiwum
W sobotę w Gorzowie rozpocznie się wielka akcja przesadzania drzewek z betonowych donic znajdujących na deptaku przy ul. Sikorskiego. Drzewa trafią do gruntu przy ul. Kostrzyńskiej.

Pod koniec października władze Gorzowa zapowiedziały, że drzewka z betonowych donic znajdujących na deptaku przy ul. Sikorskiego w Gorzowie zostaną przesadzone do gruntu. Jak tłumaczył wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicza, jest to odpowiedź na głosy mieszkańców. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Drzewa z betonowych donic zostaną przesadzone do gruntu!".

Teraz plany władz miasta wchodzą w życie. W sobotę 26 listopada rozpocznie się przesadzanie drzew z betonowych donic do gruntu – łącznie zostanie przesadzonych 30 drzew, które rosły w donicach, w części deptakowej ulicy Sikorskiego.

Gdzie zatem trafią drzewka? - Klony tatarskie będą teraz rosły w nowo założonym obszarze zieleni w pobliżu pętli tramwajowej na ulicy Kostrzyńskiej. Drzewa przesadzi specjalistyczna firma, która w ostatnim czasie, zajmuje się sadzeniem nowych drzew w Gorzowie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast donice, w których dotychczas rosły drzewa, na czas Świąt Bożego Narodzenia zostaną wypełnione dekoracjami świątecznymi. Zostaną do tego użyte materiały naturalne m.in. gałązki świerkowe, jodłowe i sosnowe oraz dereń w odcieniach czerwieni. Dekorowanie rozpocznie się z początkiem grudnia.

Jednak na tym nie koniec. W 2023 roku miasto planuje posadzić więcej zieleni przy ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Hejmanowskiej do Strzeleckiej. - Posadzone zostaną krzewy i trawy i nawet drzewa, tam, gdzie nie będzie kolizji z sieciami przesyłowymi. Będzie to nowy zielony obszar o łącznej powierzchni 560 metrów kwadratowyc – podkreśla Ciepiela.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości