• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Prezydent Gorzowa popiera budowę tymczasowego ronda

14 listopada 2022, 11:07
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa i Santok coraz głośniej mówią o potrzebie budowy tymczasowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą na Wawrów i Wojcieszyce. Pod obywatelską petycją w tej sprawie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze podpisało się już blisko 1000 osób. Apel mieszkańców popiera również prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Za kilka lat na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową na Wawrów i Wojcieszyce ma zostać wybudowane rondo - wszystko w ramach rozbudowy DK22 na odcinku od Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Jednak mieszkańcy Gorzowa, gminy Kłodawa i Santok nie chcą tyle czekać, dlatego też powstała obywatelska petycja w sprawie budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej, aby usprawnić wyjazd z drogi podporządkowanej o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Mieszkańcy chcą budowy tymczasowego ronda lub sygnalizacji świetlnej”.

Obywatelska petycja trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Każdy, kto chciałby podpisać petycję może to zrobić TUTAJ. Do tej pory pod obywatelską petycją podpisało się już blisko 1000 osób – są to mieszkańcy zarówno gminy Kłodawa i Santok, jak i mieszkańcy Gorzowa.

Jak się okazuje, społeczny apel popiera również prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. - Obecne skrzyżowanie należy określić jako niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu. Rondo w stosunku do tradycyjnego skrzyżowania przede wszystkim wymusi na kierujących pojazdami dostosowanie prędkości przy pokonywaniu skrzyżowania, co zredukuje liczbę zdarzeń niebezpiecznych. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia płynności ruchu pojazdów na skrzyżowaniu oraz da równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Co na to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze? Czekamy na odpowiedź.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości