Wiadomości

Pożar w poszpitalnym budynku

18 lipca 2022, 11:23
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W poniedziałkowe przedpołudnie doszło do pożaru w poszpitalnym pustostanie przy ul. Warszawskiej. Okazało się, że na drugim piętrze dawnego szpitala zakaźnego paliły się śmieci. Ogień został szybko ugaszony, jeszcze zanim na miejsce dotarli strażacy.

W poniedziałek 18 lipca o godz. 10.28 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku dawnego szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

- Paliły się śmieci na drugim piętrze w budynku dawnego szpitala zakaźnego. Ogień został ugaszony jeszcze przed naszym przybyciem – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy sprawdzili jeszcze pomieszczenia i upewnili się, że nie ma już żadnego źródła ognia. Działania straży pożarnej zostały zakończone po godz. 11.

Warto przypomnieć, że w poszpitalnym pustostanie ma docelowo powstać internat dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Niestety przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu został unieważniony przez Spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Młodzież jeszcze poczeka na internat".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości