• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożar w poszpitalnym budynku

18 lipca 2022, 11:23
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W poniedziałkowe przedpołudnie doszło do pożaru w poszpitalnym pustostanie przy ul. Warszawskiej. Okazało się, że na drugim piętrze dawnego szpitala zakaźnego paliły się śmieci. Ogień został szybko ugaszony, jeszcze zanim na miejsce dotarli strażacy.

W poniedziałek 18 lipca o godz. 10.28 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku dawnego szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

- Paliły się śmieci na drugim piętrze w budynku dawnego szpitala zakaźnego. Ogień został ugaszony jeszcze przed naszym przybyciem – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy sprawdzili jeszcze pomieszczenia i upewnili się, że nie ma już żadnego źródła ognia. Działania straży pożarnej zostały zakończone po godz. 11.

Warto przypomnieć, że w poszpitalnym pustostanie ma docelowo powstać internat dla uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Niestety przetarg na przebudowę szpitala zakaźnego przy ul. Warszawskiej na potrzeby internatu został unieważniony przez Spółkę Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Wszystko przez to, że jedyna oferta, która została złożona w przetargu przekraczała budżet o ponad 21 mln zł. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Młodzież jeszcze poczeka na internat".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości