Wiadomości

Nad Wartą trwały poszukiwania 13-latka. Chłopca udało się odnaleźć

18 lipca 2022, 09:34
fot. archiwum
Policjanci i strażacy z Gorzowa prowadzili poszukiwania 13-letniego chłopca, który w niedzielę przed południem wyszedł z domu na ryby i nie wrócił na noc. Poszukiwania były prowadzone również na rzece Warcie. Na szczęście w poniedziałek rano udało się odnaleźć chłopca całego i zdrowego. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodzicom.

Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 13-letniego chłopca, mieszkańca podgorzowskiego Płomykowa. W niedziele 17 lipca około godz. 11 dziecko poinformowało rodziców, że wybiera się na ryby, jednak nie wróciło wieczorem do domu. Dlatego też rodzice powiadomili o całym zdarzeniu policję. Do działań poszukiwawczych zostali włączeni nie tylko policjanci, ale również strażacy.

W poniedziałek 18 lipca o godz. 4.37 nad rzekę Wartę w Gorzowie zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej, w tym łódź, aby prowadzić poszukiwania chłopca. - Przepłynęliśmy cały odcinek od Bulwaru Wschodniego aż do Jeżyc. Nikogo nie odnaleźliśmy. Dalsze działania w tej sprawie prowadzi policja – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy zakończyli działania na rzece Warcie o godz. 7.18 w poniedziałkowy poranek. Dalsze czynności prowadziła policja. Jak się okazało, cała historia zakończyła się happy endem.

- Około godz. 8 rano policjanci odnaleźli chłopca. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane rodzicom – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Policjanci nie chcą zdradzić w jakich okolicznościach i gdzie został odnaleziony 13-latek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości