• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 85 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Ukradł worki z piaskiem sprzed biblioteki. Sprawa będzie miała finał w sądzie [film]

13 lipca 2022, 18:03
fot. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie
Policjanci dotarli do kierowcy skody, który sprzed Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie ukradł kilka worków z piaskiem. Mężczyzna tłumaczył się, że potrzebne były mu worki, a sam piasek wysypał. Funkcjonariusze zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu.

Wracamy do sprawy zuchwałej kradzieży worków z piaskiem sprzed Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie, które zabezpieczały boczne wejście do budynku przez zalaniem. Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe przedpołudnie 11 lipca, a całe zajście nagrały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać, jak kierowca skody jedzie jednokierunkową ul. Kosynierów Gdyńskich w stronę ul. Estkowskiego. Kiedy mija bibliotekę, nagle zatrzymuje samochód i cofa na jednokierunkowej ulicy, a następnie parkuje auto na chodniku. Dalej na nagraniu widać, jak mężczyzna jak gdyby nigdy nic, kradnie worki z piaskiem, które następnie chowa do bagażnika i odjeżdża.

Zostało skradzionych osiem worków z piaskiem, straty wstępnie oszacowano na około 200 zł. Sprawą zajęli się gorzowscy policjanci, którzy podkreślali, że zatrzymanie mężczyzny to kwestia czasu, ponieważ na nagraniu widać numery rejestracyjne pojazdu oraz wizerunek kierowcy,

Zgodnie z zapowiedziami, policjanci szybko dotarli do mężczyzny. - W środę 13 lipca funkcjonariusze dotarli do kierowcy skody odpowiedzialnego za kradzież worków z piaskiem. Mężczyzna tłumaczył się, że potrzebował worków, natomiast piasek wysypał. Policjanci zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Według artykułu 278 § 3 kodeksu karnego, w przypadku kradzieży mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości