Wiadomości

To już pewne. Będzie podwyżka cen biletów MZK!

12 maja 2022, 16:12, ak
fot. Marcin Kluwak
Cięcia kursów komunikacji miejskiej nie pomogły i mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka cen za bilety MZK. Bilet normalny będzie droższy o 1 zł. Uchwała w tej sprawie pojawi się na czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

We wtorek 10 maja portal gorzowianin.com informował o tym, że miasto nie uniknie podwyżki cen biletów na przejazdy komunikacją miejską. Wszystko przez to, że ma problemy finansowe i odczuwa m.in. podwyżki cen za olej napędowy czy koszty obsługi długu. Dlatego też nie można ciąć kolejnych kursów i trzeba podnieść ceny biletów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzów: Nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK?".

Natomiast w czwartek 12 maja doszło do spotkania prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z radnymi, aby omówić trudną sytuację przed jaką stoi miasto w związku z podwyżkami cen prądu, rosnącymi kosztami paliwa, wysoką inflacją i podwyżkami stóp procentowych. Podczas spotkania omówiono również podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej.

- Analizy i wyliczenia prowadzone w komunikacji miejskiej pokazały, że dla zniwelowania braków finansowych, ceny biletów musiałyby przekroczyć 5 złotych za przejazd. Władze miasta, rozumiejąc, że byłoby to duże obciążenie dla mieszkańców, zaproponowały, żeby cena biletu normalnego wynosiła 4 złote, a ulgowego 2 złote. Resztę braków, czyli około 2 mln zł miasto pokryłoby z budżetu – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak przyznają władze Gorzowa, cena 4 zł za jednorazowy bilet na przejazd autobusem lub tramwajem, to kompromis, jaki udało się osiągnąć. Teraz ruszą konsultacje w tej sprawie i cały proces formalny, tak aby uchwała w sprawie podwyżki cen biletów MZK mogła pojawić się w czerwcu na Sesji Rady Miasta Gorzowa. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe stawki będą obowiązywały pod koniec wakacji 2022.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości