• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

To już pewne. Będzie podwyżka cen biletów MZK!

12 maja 2022, 16:12, ak
fot. Marcin Kluwak
Cięcia kursów komunikacji miejskiej nie pomogły i mieszkańców Gorzowa czeka podwyżka cen za bilety MZK. Bilet normalny będzie droższy o 1 zł. Uchwała w tej sprawie pojawi się na czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa.

We wtorek 10 maja portal gorzowianin.com informował o tym, że miasto nie uniknie podwyżki cen biletów na przejazdy komunikacją miejską. Wszystko przez to, że ma problemy finansowe i odczuwa m.in. podwyżki cen za olej napędowy czy koszty obsługi długu. Dlatego też nie można ciąć kolejnych kursów i trzeba podnieść ceny biletów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Gorzów: Nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK?".

Natomiast w czwartek 12 maja doszło do spotkania prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego z radnymi, aby omówić trudną sytuację przed jaką stoi miasto w związku z podwyżkami cen prądu, rosnącymi kosztami paliwa, wysoką inflacją i podwyżkami stóp procentowych. Podczas spotkania omówiono również podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej.

- Analizy i wyliczenia prowadzone w komunikacji miejskiej pokazały, że dla zniwelowania braków finansowych, ceny biletów musiałyby przekroczyć 5 złotych za przejazd. Władze miasta, rozumiejąc, że byłoby to duże obciążenie dla mieszkańców, zaproponowały, żeby cena biletu normalnego wynosiła 4 złote, a ulgowego 2 złote. Resztę braków, czyli około 2 mln zł miasto pokryłoby z budżetu – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak przyznają władze Gorzowa, cena 4 zł za jednorazowy bilet na przejazd autobusem lub tramwajem, to kompromis, jaki udało się osiągnąć. Teraz ruszą konsultacje w tej sprawie i cały proces formalny, tak aby uchwała w sprawie podwyżki cen biletów MZK mogła pojawić się w czerwcu na Sesji Rady Miasta Gorzowa. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe stawki będą obowiązywały pod koniec wakacji 2022.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości