Wiadomości

Kto rozbuduje skatepark w parku Kopernika? Miasto ponownie szuka wykonawcy

22 lutego 2022, 18:22
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 marca. Skatepark powinien zostać rozbudowany do końca 2022 roku.

Na początku lutego portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa planują ogłoszenie kolejnego przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika.  Wszystko przez to, że oferty w poprzednich przetargach znacząco przekraczały założony budżet. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Będzie kolejne podejście do rozbudowy skateparku w parku Kopernika".

Nowy przetarg miał zostać ogłoszony najpóźniej do końca marca. Jednak okazało się, że władze Gorzowa ogłosiły postępowanie na rozbudowę skateparku już teraz. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 marca 2022 roku.

Jeżeli tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg, wówczas wykonawca będzie miał 9 miesięcy na przeprowadzenie wszystkich prac. W przypadku podpisania umowy z firmą jeszcze w marcu, skatepark powinien zostać rozbudowany do końca 2022 roku. 

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości