• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ważne inwestycje elektrociepłowni w Gorzowie

18 lutego 2022, 18:38
fot. PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE stale rozwija i modernizuje sieć ciepłowniczą w Gorzowie Wielkopolskim. Jej łączna długość w mieście to już ponad 135 km. W 2022 roku gorzowska elektrociepłownia planuje kolejne inwestycje, w tym likwidację lokalnych kotłowni przy ul. Szczecińskiej, Małyszyńskiej czy Roosevelta.

Pracownicy PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim wybudowali w ubiegłym roku ponad 5 km nowych sieci i przyłączy ciepłowniczych. Prace były prowadzone m. in. przy ul. Grottgera, Chopina, Matejki, Kostrzyńskiej, Sosnkowskiego, Londyńskiej, Okulickiego oraz Mieszka I. Inwestycja pozwoliła na podłączenie zarówno nowo wybudowanych obiektów, jak i tych już istniejących. 

Oprócz budowy nowych odcinków zmodernizowano fragmenty sieci niskoparametrowej w okolicy ul. Połanieckiej, Szwoleżerów, Ściegiennego oraz Wróblewskiego. Dzięki zastosowaniu technologii rur preizolowanych każda taka inwestycja pozytywnie wpływa na ograniczenie strat na przesyle ciepła oraz ciepłej wody użytkowej. Po skończonych pracach długość sieci ciepłowniczej w Gorzowie Wielkopolskim ma już ponad 135 km. 

- Rozwój sieci ciepłowniczej pozytywnie wpływa przede wszystkim na jakość powietrza w mieście, a tym samym także na zdrowie jego mieszkańców. Dzięki korzystaniu z ciepła sieciowego mieszkańcy Gorzowa mogą zrezygnować z lokalnych kotłowni i przydomowych palenisk, które  emitują znaczne ilości dwutlenku węgla i pyłów do atmosfery oraz stwarzają duże ryzyko dla naszego zdrowia. Ważna jest także wygoda użytkowania - mówi Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Modernizacja i budowa nowych odcinków sieci ciepłowniczej to proces ciągły. Dlatego też w 2022 roku zaplanowano kolejne inwestycje. - Wśród największych inwestycji w 2022 roku zaplanowano likwidację lokalnych kotłowni wysokoemisyjnych m.in. przy ul. Szczecińskiej, Małyszyńskiej, Roosevelta, Głowackiego oraz grupowych węzłów cieplnych przy ul. Dąbrowskiej, Fredry, Czereśniowej. Powstaną także nowe odcinki sieci od ul. Orląt Lwowskich do Dworcowej, Czeskiej, Węgierskiej, Słowiańskiej, Wróblewskiego, a część już istniejących zostanie zmodernizowana jak np. przy ul. Popławskiego, Kuratowskiej - Agnieszka Dietrich z biura prasowego PGE Energia Ciepła.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości