• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Koniec z "rozjechanymi" chodnikami na Chrobrego [zdjęcia]

14 lutego 2022, 14:13
fot. Marcin Kluwak
Przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Pocztowej w Gorzowie „rozjechały się” chodniki, które były robione w ramach dwóch różnych inwestycji. Wykonawca, który zajmuje się pracami, rozebrał właśnie stary chodnik, który był szerszy o 1 metr od nowo budowanego.

Na początku lutego doszło do absurdalnej sytuacji na placu budowy przy ul. Chrobrego. Chodnik zbudowany dwa lata temu jest szerszy od tego, który jest budowany obecnie i na skrzyżowaniu z ul. Pocztową te dwa fragmenty po prostu się „rozjechały”. Różnica pomiędzy jednym, a drugim to około 1 metr. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Drogowy absurd w Gorzowie. Na Chrobrego „rozjechały się” chodniki".

Ten drogowy absurd wywołał dyskusję wśród mieszkańców Gorzowa, którzy żywiołowo komentowali, to co się stało przy ul. Chrobrego. Niektórzy mieszkańcy wprost wyśmiewali "rozjechane chodniki" i żartowali, że przecież tak miało być. Miasto po to tym, jak tematem zainteresowały się media zapowiedziało, że w obrębie ul. Chrobrego i Pocztowej nastąpi zmiana układu komunikacyjnego.

Dotychczasowy kształt drogi i fragment chodnika miał charakter tymczasowy. Został on przygotowany przez wykonawcę poprzedniej inwestycji przebudowy ulicy Sikorskiego, jeszcze zanim zapadła decyzja o remoncie ulic Chrobrego i Mieszka I. Kiedy zdecydowano o przebudowie tych ulic, zaplanowano docelowy kształt komunikacyjny tej części miasta. Przebudowane zostaną chodniki i jezdnia. Zmiany, które nastąpią usprawnią komunikację rowerową, pieszą i samochodową, uwzględnią one powstającą tam nową trasę rowerową – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

W poniedziałek 14 lutego do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Michał, który poinformował, że chodnik przy ul. Chrobrego został wyprostowany. Okazało się, że faktycznie, po starym chodniku sprzed dwóch lat nie ma już prawie śladu, bo został rozebrany. Jednak w ziemi jest sporych rozmiarów dziura – to miejsce w którym znajdował się stary chodnik, a docelowo będzie znajdować się tutaj jezdnia. 

Warto przypomnieć, że wykonawca prac -  konsorcjum firm ZUE i FDO według ostatniego aneksu do umowy ma czas na zakończenie inwestycji do 26 maja 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

1/6

2/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

2/6

3/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

3/6

4/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

4/6

5/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

5/6

6/6 "Rozjechany" chodnik na Chrobrego został rozebrany

6/6

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości