Wiadomości

Czytelnik: Park Róż z daleka wygląda obiecująco. Z bliska sporo niedociągnięć [film]

14 lutego 2022, 08:15
fot. GorzowSky
Spora część mieszkańców Gorzowa krytykuje rewitalizację parku Róż i zwraca uwagę na usterki, które wymagają poprawek. Pan Dawid z GorzowSky nagrał film z drona na którym pokazuje park Róż i przyznaje, że z daleka wszystko wygląda całkiem obiecująco. Z bliska jest sporo niedociągnięć.

Mieszkańcy Gorzowa nie pozostawiają suchej nitki na rewitalizacji parku Róż i wyliczają usterki, które wymagają poprawek. Władze Gorzowa zapewniają, że dokumentują uwagi i informacje o usterkach przekazywane są wykonawcy, który ma je naprawić. - Procedura sprawdzająca jeszcze trwa. Zgłoszenia usterek były przekazywane wykonawcy na bieżąco. Wymaganie naprawy jest niezwłoczne, ale niektóre elementy wymagają zamówienia u podwykonawców – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Słoneczną niedzielę wykorzystał pan Dawid Safiańczuk z GorzowSky, który wybrał się do parku Róż, aby sprawdzić jak wygląda park po rewitalizacji i nagrał film za pomocą drona. - Wielu mieszkańców zdecydowało się spędzić niedzielne słoneczne popołudnie w Parku Róż. To była dobra okazja aby zobaczyć jakość wykonanych prac. Z drona wygląda całkiem obiecująco. Z bliska sporo niedociągnięć – przyznaje pan Dawid.

A lista poprawek, którymi będzie musiał zająć się wykonawca jest całkiem spora. Przebudowane zostaną schody - wykonawca będzie musiał zająć się odpływem, tak aby woda nie stała na stopniach oraz przeniesieniem dwóch ławeczek, które znajdują się najbliżej poręczy.

Ponadto zostanie wymieniony żwirek w alei różanej, a ławki znajdujące się w różanym zakątku zostaną przemalowane. Wykonawca będzie musiał zająć się również pergolami z których schodzi farba. Ponadto w podestach nad brzegiem odstają listwy, część wkrętów jest niedokręcona, a do tego wypadają zaślepki.

- Na placu z trampolinami krzywe i rozchodzące się krawężniki ogradzające plac trampolinowy. Samo wykonanie to porażka - podkreśla czytelniczka Anna. -Ten park to jedna wielka usterka - przyznaje Alexandra. - Asfalt się wykrusza na ścieżkach, jest dziurawy już, a miejscami wylany nawet centymetr powyżej położonej obok kostki. Schody pękają, trawa zryta. Skandal - mówi czytelnik Paweł.

Firma Exalo Drilling, która jest wykonawcą rewitalizacji parku Róż będzie musiała zająć się usunięciem usterek wskazanych przez miasto w ciągu najbliższych tygodni. Warto przypomnieć, że inwestycja jest warta 5 mln 999 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości