• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy dalej skarżą się na stan ul. Żwirowej

14 lutego 2022, 11:29
fot. Anna Kluwak
Prace przy budowie kanalizacji deszczowej przy ul. Żwirowej w Gorzowie zakończą się z 5-miesięcznym poślizgiem. Mieszkańcy wskazują, że na placu budowy nadal nic się nie dzieje, a radni interweniują w sprawie ścieżki pieszo-rowerowej.

Na portalu gorzowianin.com opisywaliśmy problem kierowców oraz mieszkańców ul. Żwirowej i pobliskich ulic. Mieszkańcy skarżyli na fatalny stan drogi przy której budowana jest kanalizacja deszczowa oraz na przestój w pracach. Jak relacjonowała nasza czytelniczka, przez cały grudzień 2021 na placu budowy nic się nie działo, nie było żadnego pracownika. A inwestycja miała się przecież zakończyć do końca 2021 roku.

Z kolei pod koniec stycznia 2022 roku, po interwencji portalu, Urząd Miasta Gorzowa poinformował, że prace przy ul. Żwirowej zakończą się dopiero w maju 2022 roku – taki był wniosek wykonawcy prac. - Absencja chorobowa pracowników, spowodowana pandemią koronawirusa oraz trudności w dostawie materiałów do budowy, również wynikające z pandemii to przyczyny, które podaje wykonawca we wniosku o przedłużenie terminu zakończenia przebudowy ulicy Żwirowej i ulic sąsiednich – tłumaczył Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Osoby mieszkające przy ul. Żwirowej i pobliskich ulicach liczyły, że prace ruszą pełną parą. Jednak do naszej redakcji docierają sygnały, że nie jest tak kolorowo. - Na ulicy Żwirowej nic się znowu nie dzieje. W tym momencie ta droga zagraża naszemu bezpieczeństwu. W ostatnich dniach pracuje tylko jedna koparka od strony Owocowej. My nie dajemy rady jeździć tą drogą, powinni zamknąć tą drogę, bo ona zagraża bezpieczeństwu kierowców – opowiada czytelniczka. 

Dodatkowo radny Krzysztof Kochanowski z klubu Kocham Gorzów oraz Robert Surowiec z Koalicji Obywatelskiej złożyli do prezydenta Gorzowa dwie interpelacje w sprawie ul. Żwirowej, a dokładnie ścieżki pieszo-rowerowej, która znajduje się wzdłuż drogi. Radni apelowali, aby miasto zajęło się problemem ścieżki, która podczas opadów deszczu jest zalewana. - Każdorazowo po opadach deszczu, cały odcinek ścieżki jest wyłączony z użytkowania, ponieważ jest zalewany przez wodę. Kałuże uniemożliwiają swobodne poruszanie się pieszym oraz rowerzystom. Proszę o interwencję w celu rozwiązania tego problemu – podkreśla radny Krzysztof Kochanowski.

Co na to miasto? - W ramach prowadzonej inwestycji zostaną wykonane dodatkowe wpusty, których celem jest odwodnienie ścieżki pieszo-rowerowej. Prace zostaną wykonane na odcinku ul. Żwirowej od ul. Zagłoby do ul. Świerkowej - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa. 

Inwestycją pod nazwą „Budowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Żwirowej w Gorzowie” zajmuje się firma Wuprinż S.A. z Poznania za kwotę 8 mln 532 tys. zł. Inwestorem jest natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości