• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy mają dosyć dziurawej drogi i błota. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy

21 stycznia 2022, 09:54
fot. archiwum
Do końca grudnia 2021 roku miała zakończyć się budowa kanalizacji deszczowej przy Żwirowej i sąsiednich ulicach. Jednak nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców, którzy mają już dosyć dziurawej drogi i błota. Inwestycja będzie miała aż pięć miesięcy poślizgu i według wniosku wykonawcy zakończy się w maju 2022 roku.

Pod koniec grudnia 2021 roku portal gorzowianin.com opisywał problem kierowców i mieszkańców ul. Żwirowej i pobliskich ulic. Mieszkańcy skarżyli na fatalny stan drogi przy której budowana jest kanalizacja deszczowa oraz na przestój w pracach. Jak relacjonowała nasza czytelniczka, od początku grudnia 2021 roku na placu budowy nic się nie działo, nie było żadnego pracownika. A inwestycja miała się przecież zakończyć do końca 2021 roku.

- Droga jest w okropnym stanie, po prostu dziura na dziurze. Wielu mieszkańców ma już dosyć i skarży się na to, w jakim stanie jest droga. Wszyscy są już zdenerwowani, nie mamy już na to siły - podkreślała mieszkanka ul. Żwirowej. Najgorzej jest na jezdni od strony Chwalęcic w kierunku śródmieścia Gorzowa. Tam został zerwany asfalt pod budowę kanalizacji deszczowej i po zakończeniu prac na drodze pojawił się żwir. Nie ułożono nowej warstwy ścieralnej, przez co w drodze utworzyło się mnóstwo dziur – jedne są mniejsze, inne większe. Wiele do życzenia pozostawia również stan chodników, które w wielu miejscach są zasypane warstwą ziemi, gdzie utworzyło się błoto. Natomiast kierowcy jadący od strony Chwalęcic w kierunku miasta zjeżdżają na przeciwległy pas, gdzie jest asfalt, aby nie jechać dziurawym odcinkiem drogi.

Jeszcze w Sylwestra zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami w sprawie inwestycji - dlaczego na placu budowy nikogo nie ma oraz kiedy zakończą się prace. W końcu otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. Okazało się, że będzie ogromny poślizg przy budowie kanalizacji deszczowej w ul. Żwirowej, Bazaltowej, Świerkowej, Owocowej i Kiemliczów. 

- Absencja chorobowa pracowników, spowodowana pandemią koronawirusa oraz trudności w dostawie materiałów do budowy, również wynikające z pandemii to przyczyny, które podaje wykonawca we wniosku o przedłużenie terminu zakończenia przebudowy ulicy Żwirowej i ulic sąsiednich. Wykonawca opóźnienie uzasadnia również dodatkowymi pracami, wymagającymi korekty wcześniejszego projektu. W złożonym wniosku proponuje zakończenie inwestycji na początku maja 2022 roku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Inwestycją pod nazwą „Budowa systemu kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Żwirowej w Gorzowie” zajmuje się firma Wuprinż S.A. z Poznania za kwotę 8 mln 532 tys. zł. Inwestorem jest natomiast Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości