• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Schodząca farba i woda na schodach. Będą poprawki w parku Róż

4 lutego 2022, 10:02
fot. czytelnicy
Mieszkańcy Gorzowa nie pozostawiają suchej nitki na rewitalizacji parku Róż i wyliczają usterki, które wymagają poprawek. Władze Gorzowa zapewniają, że dokumentują uwagi i informacje o usterkach przekazywane są wykonawcy, który ma je naprawić.

Rewitalizacja parku Róż (park Wiosny Ludów) to jedna z inwestycji, która w ostatnim czasie jest najbardziej krytykowana przez mieszkańców Gorzowa. Inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września 2021 roku, jednak tak się nie stało i według ostatniego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż miała zakończyć się do końca stycznia 2022 roku – był to piąty termin. Jednak jak poinformowało w ostatnim czasie miasto, prace mają oficjalnie zakończyć się w pierwszym tygodniu lutego. 

Jednak tuż przed oficjalnym zakończeniem inwestycji, gorzowianie wskazali szereg fuszerek i niedociągnięć w rewitalizowanym parku. Pod koniec stycznia z białych pergoli ustawionych w różanym zakątku zaczęła schodzić farba. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Fuszerka w parku Róż? Z białych pergoli schodzi farba”.  - Zapewne wykonawca za chwile „zamaskuje” dodatkową warstwą farby, ale „pudrowanie syfu” nie pomoże na dłużej niż kilka miesięcy. Problem nieprzygotowanej powierzchni pozostanie - podkreślał Robert Trebowicz, mieszkaniec Gorzowa.

Jednak to niejedyne uwagi, jakie mają mieszkańcy co do jakości prac przeprowadzonych w parku. Zwracają również uwagę na wykonanie schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. - Może te schody to nowoczesne łapacze wody w przestrzeni publicznej – żartuje Sławomir. -Ten odnowiony park to jedna wielka katastrofa. Nie wiem czy komuś podobają się te zmiany, ale z fajnego klimatycznego Parku zrobili pospolity grajdoł. Szybko wychodzi fuszerka i niedociągnięcia. Kiedyś to był park, a teraz to jest katastrofa. Taka "nowoczesna" i modna w ostatnich czasach – pisze oburzona Anita. - Cały ten park praktycznie nadaje się do poprawki. Nie mówiąc o zasypanych zbrojeniu i reszcie syfu – podkreśla Karol. - Ja prosiłbym przeorać cały park, wyrównać i zasiać trawę, bo to co jest teraz, to dno – pisze z kolei Scar.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy zostały już przeprowadzone odbiory techniczne, jakie usterki zostały udokumentowane oraz czy wykonawca zajmie się ich naprawą.

- Trwają przygotowania do odbiorów, dokumentowanie uwag. Informacje o usterkach były przekazywane wykonawcy na bieżąco. Usterki dotyczą m.in. elementów ogrodu różanego, elementów schodów oraz odpływu ze schodów – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Firma Exalo Drilling będzie musiała zająć się usunięciem usterek wskazanych przez miasto.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości