Wiadomości

Schodząca farba i woda na schodach. Będą poprawki w parku Róż

4 lutego 2022, 10:02
fot. czytelnicy
Mieszkańcy Gorzowa nie pozostawiają suchej nitki na rewitalizacji parku Róż i wyliczają usterki, które wymagają poprawek. Władze Gorzowa zapewniają, że dokumentują uwagi i informacje o usterkach przekazywane są wykonawcy, który ma je naprawić.

Rewitalizacja parku Róż (park Wiosny Ludów) to jedna z inwestycji, która w ostatnim czasie jest najbardziej krytykowana przez mieszkańców Gorzowa. Inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września 2021 roku, jednak tak się nie stało i według ostatniego aneksu do umowy, rewitalizacja parku Róż miała zakończyć się do końca stycznia 2022 roku – był to piąty termin. Jednak jak poinformowało w ostatnim czasie miasto, prace mają oficjalnie zakończyć się w pierwszym tygodniu lutego. 

Jednak tuż przed oficjalnym zakończeniem inwestycji, gorzowianie wskazali szereg fuszerek i niedociągnięć w rewitalizowanym parku. Pod koniec stycznia z białych pergoli ustawionych w różanym zakątku zaczęła schodzić farba. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Fuszerka w parku Róż? Z białych pergoli schodzi farba”.  - Zapewne wykonawca za chwile „zamaskuje” dodatkową warstwą farby, ale „pudrowanie syfu” nie pomoże na dłużej niż kilka miesięcy. Problem nieprzygotowanej powierzchni pozostanie - podkreślał Robert Trebowicz, mieszkaniec Gorzowa.

Jednak to niejedyne uwagi, jakie mają mieszkańcy co do jakości prac przeprowadzonych w parku. Zwracają również uwagę na wykonanie schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. - Może te schody to nowoczesne łapacze wody w przestrzeni publicznej – żartuje Sławomir. -Ten odnowiony park to jedna wielka katastrofa. Nie wiem czy komuś podobają się te zmiany, ale z fajnego klimatycznego Parku zrobili pospolity grajdoł. Szybko wychodzi fuszerka i niedociągnięcia. Kiedyś to był park, a teraz to jest katastrofa. Taka "nowoczesna" i modna w ostatnich czasach – pisze oburzona Anita. - Cały ten park praktycznie nadaje się do poprawki. Nie mówiąc o zasypanych zbrojeniu i reszcie syfu – podkreśla Karol. - Ja prosiłbym przeorać cały park, wyrównać i zasiać trawę, bo to co jest teraz, to dno – pisze z kolei Scar.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o komentarz do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy zostały już przeprowadzone odbiory techniczne, jakie usterki zostały udokumentowane oraz czy wykonawca zajmie się ich naprawą.

- Trwają przygotowania do odbiorów, dokumentowanie uwag. Informacje o usterkach były przekazywane wykonawcy na bieżąco. Usterki dotyczą m.in. elementów ogrodu różanego, elementów schodów oraz odpływu ze schodów – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. Firma Exalo Drilling będzie musiała zająć się usunięciem usterek wskazanych przez miasto.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości