• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Rozbudowa skateparku w parku Kopernika za droga. Przetarg unieważniono

6 października 2021, 14:30
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Zgodnie z przewidywaniami, władze Gorzowa unieważniły właśnie przetarg na rozbudowę skateparku w parku Kopernika. Wszystko przez to, że najtańsza oferta ponad dwukrotnie przewyższała założony budżet. Dlatego miasto zdecydowało, że nie dołoży brakujących 628 tys. zł i nie rozstrzygnie pozytywnie przetargu. To oznacza, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszone nowe postępowanie.

Pod koniec września portal gorzowianin.com informował o tym, że oferty które wpłynęły do przetargu na rozbudowę skateparku w parku Kopernika przewyższają dwukrotnie założony budżet i można spodziewać się unieważnienia przetargu. Jak się okazało, nasze przewidywania sprawdziły się, ponieważ władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg. 

Miasto na rozbudowę skateparku przeznaczyło 416 tys. 982 zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Techramps z Krakowa na kwotę 1 mln 45 tys. 500 zł, czyli o 628 tys. 518 zł więcej od założonego budżetu. Z kolei firma Altramps z Trzebini chce 1 mln 107 tys. zł – to o 690 tys. 18 zł więcej.

- W związku z tym, iż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego zamawiający działając w oparciu o art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił przedmiotowe postępowanie – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Urzędnicy w ciągu najbliższych tygodni rozpiszą nowe postępowanie przetargowe. Nie wiadomo czy jeszcze w tym roku uda się rozbudować skatepark.

Rozbudowa skateparku

W ramach inwestycji trzeba będzie zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości