• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Niekończący się remont ul. Sosnkowskiego [zdjęcia]

13 września 2021, 09:40
Mieszkańcy ul. Sosnkowskiego ucieszyli się, kiedy została ogłoszona informacja o remoncie ich osiedlowej uliczki. Wydawałoby się, że inwestycja zostanie zrealizowana bez żadnych problemów w terminie. Jednak droga, która powinna być gotowa do końca lipca, wciąż nie została wyremontowana, a prace nada trwają, na co skarżą się mieszkańcy.

- Proszę zainteresować się remontem ul. Sosnkowskiego. Wykonawca jest już ponad dwa miesiące po terminie, a nie widać jakiegoś większego ruchu na budowie. Czy ktoś z miasta ma w ogóle nad tym kontrolę - napisał na początku września czytelnik Marcin. - Z okien widać ślamazarny postęp robót, co i rusz jakieś poprawki, minimalna ilość zatrudnionych i rzucająca się w oczy amatorszczyzna. Czy mogą podjąć Państwo temat ślimaczących się robót? - to wiadomość z kolei od czytelnika Henryka.

Według umowy firma Ekostystem FHU Paweł Mroziński z Myśliborza miała czas do 30 czerwca na przebudowę ul. Sosnkowskiego. Jednak ta inwestycja do tej pory nie została zrealizowana, chociaż mieszkańcy wielokrotnie wskazywali, że są opóźnienia. Również nasz portal gorzowianin.com dopytywał co z remontem oraz czy zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje od wykonawcy. Jednak w lipcu magistrat nie odpowiedział na nasze pytania.

Teraz ponownie nasza redakcja zadała miastu pytania w sprawie ul. Sosnkowskiego. Zapytaliśmy się urzędników, jakie są przyczyny opóźnień, kiedy droga zostanie zrobiona oraz czy na wykonawcę zostaną nałożone kary, które zostały zapisane w umowie. To 500 zł za dzień opóźnienia.

Tym razem dostaliśmy odpowiedź od Urzędu Miasta Gorzowa. - Termin zakończenia inwestycji był przedłużany. Wykonawca poinformował, że nastąpi opóźnienie spowodowane m.in. koniecznością usunięcia kolizji z linią jednej z sieci telekomunikacyjnych. Niezbędne stały się uzgodnienia z operatorem komunikacji, wprowadzenie zmian projektowych oraz konieczność wykonania prac dodatkowych. Przedłużenie prac nastąpiło jednak do 30 lipca. Następnie wykonawca złożył oświadczenie, że zakończenie robót powinno nastąpić w połowie września. Aktualnie nie ma informacji, że przewidywane są kolejne utrudnienia. W sytuacjach, kiedy opóźnienia następują z winy wykonawcy są naliczane kary wynikające z podpisanej umowy – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości