• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Batalia o podwyżki za parkowanie. Radni zdecydują czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie

19 sierpnia 2021, 12:03
fot. archiwum
Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zdecydują czy podejmą uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki chce skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale musi mieć na to zgodę radnych.

Pod koniec lipca portal gorzowianin.com informował o tym, że wojewoda lubuski Władysław Dajczak unieważnił uchwałę Rady Miasta Gorzowa w sprawie podwyżek za parkowanie na terenie płatnej strefy parkowania. Mieszkańcy mieli płacić więcej już od 2 sierpnia, ale wojewoda stwierdził nieważność uchwały gorzowskich radnych w całości. Tym samym podwyżka opłat za parkowanie została zablokowana.

Już wtedy władze Gorzowa zapowiadały, że będą składać skargę na decyzję wojewody lubuskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jak się okazało, podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego stwierdzające nieważność uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowanie oraz stawek opłat za postój pojazdów.

- Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, rozstrzygnięcia organu nadzorczego gminy podlegają zaskarżeniu do sądu administracyjnego z powodu niezgodności z prawem w terminie 30 dni od dnia ich doręczenia. Do złożenia skargi uprawniona jest gmina, której interes prawny, uprawnienia lub kompetencje zostały naruszone. Podstawą do wniesienia skargi jest uchwała lub zarządzenie organu, którego dotyczy rozstrzygnięcie nadzorcze - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas sprawa podwyżek trafi do sądu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości