Wiadomości

Koniec z darmowym parkowaniem na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

26 lipca 2021, 15:30
fot. archiwum
Od czwartku 12 sierpnia na terenie dwupoziomowego parkingu Filharmonii Gorzowskiej przy ul. Dziewięciu Muz wprowadzona zostanie płatna strefa parkowania. Za godzinę parkowania zapłacimy 2,5 zł. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli też wykupić też dwa rodzaje abonamentu. Natomiast melomani, którzy mają wykupiony abonament koncertowy na dany sezon artystyczny otrzymają bezpłatnie kartę parkingową.

Sierpień w Gorzowie niestety będzie stał pod znakiem podwyżek za parkowanie. Od 2 sierpnia droższe będzie parkowanie na terenie strefy płatnego parkowania. Nowa stawka wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania, a za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Droższe parkowanie od 2 sierpnia. Powiększona strefa obejmie aż 50 ulic”.

Jednak to nie koniec zmian, ponieważ od czwartku 12 sierpnia za parkowanie zapłacimy również na terenie dwupoziomowego parkingu Filharmonii Gorzowskiej. Zostanie tam wprowadzona strefa płatnego parkowania, którą będzie zajmowała się poznańska firma Projekt Parking. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Zarządca płatnego parkingu Filharmonii Gorzowskiej wybrany. Od kiedy będziemy płacić za parkowanie?”.

- Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia w tym miejscu strefy płatnego parkowania. W dniach 9-11 sierpnia parking będzie nieczynny, a na miejscu będą się odbywały ostatnie prace porządkowe. Parking zostanie ponownie otwarty 12 sierpnia – komentuje Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej. 

Za godzinę parkowania na terenie dwupoziomowego parkingu przy ul. Dziewięciu Muz zapłacimy 2,5 zł. Ponadto każdy mieszkaniec będzie mógł wykupić dwa rodzaje abonamentu miesięcznego. Abonament miesięczny „dobowy” będzie uprawniał do parkowania przez całą dobę – koszt 90 zł. Z kolei abonament miesięczny „dzienny” będzie uprawniał do codziennego parkowania w godz. 7-17 – koszt 50 zł. 

- Przedłużenie abonamentu możliwe jest na dziesięć dni przed datą zakończenia poprzedniego okresu abonamentowego.  Zakup abonamentów odbywa się wyłącznie poprzez kontakt z Biurem Obsługi Parkingu: biuro@parking-serwis.pl lub pod numerem tel. 61 664 71 00 – mówi Śliwińska.

Z opłaty za parkowanie samochodu zwolnieni są klienci Filharmonii Gorzowskiej posiadający abonament koncertowy na dany sezon artystyczny na podstawie  wydanej do abonamentu przez Filharmonię karty parkingowej. Karta parkingowa wydana do abonamentu uprawnia do bezpłatnego parkowania pojazdu podczas koncertów/wydarzeń artystycznych organizowanych przez Filharmonię Gorzowską na czas 30 minut przed rozpoczęciem i 30 minut po zakończeniu koncertu/wydarzenia. Melomani, którzy wybiorą się na pojedynczy koncert będą musieli płacić za parkowanie zgodnie ze stawkami w strefie.

Płatny parking będzie obejmował 403 miejsca parkingowych, z czego 200 miejsc przewidziano do sprzedaży abonamentów (w tym do 50 miejsc to abonamenty dobowe, natomiast 150 - abonamenty dzienne). Pozostałe 203 miejsca parkingowe przeznaczone są do bieżącej sprzedaży biletów parkingowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości