• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miasto dołożyło brakujące 2 mln zł. Ulica Słoneczna zostanie przebudowana

19 czerwca 2021, 17:16
fot. archiwum
Przez miesiąc władze Gorzowa zastanawiały się czy dołożyć brakujące niespełna 2 mln zł i rozstrzygnąć przetarg na przebudowę ul. Słonecznej. Ostatecznie miasto zdecydowało, że dołoży pieniądze i wybierze wykonawcę. Przebudowa ul. Słonecznej będzie kosztowała ponad 6 mln zł.

Pod koniec maja portal gorzowianin.com informował, że dwie firmy chcą zająć się przebudową ul. Słonecznej, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Jednak władze Gorzowa rozważały dołożenie brakujących pieniędzy i rozstrzygnięcie przetargu. Chociaż na inwestycję miasto przeznaczyło 4 mln 55 tys. 910,80 zł. Natomiast najtańszą ofertę przedstawiła firma Maldrobud z Myśliborza na kwotę 6 mln 44 tys. 816,29 zł - to o ponad 1 mln 988 tys. 906 zł więcej, niż zakładany budżet.

Jak się okazało, prezydent Jacek Wójcicki zdecydował się dołożyć brakujące niespełna 2 mln zł i rozstrzygnąć przetarg. Postępowanie wygrała firma Maldrobud, która złożyła najtańszą ofertę. Tym samym jeszcze w czerwcu miasto podpisze umowę z wykonawcą. - Oferta wykonawcy spełnia warunki udziału w postępowaniu i uzyskał najwyższą ilość punktów w kryteriach, którymi kierował się zamawiający przy wyborze oferty – czytamy w uzasadnieniu rozstrzygniętego postępowania.

Pierwsze prace przy przebudowie ul. Słonecznej powinny ruszyć w lipcu. Firma Maldrobud będzie miała czas do 30 listopada 2021 roku na zrealizowanie inwestycji. 

Przebudowa ul. Słonecznej

Inwestycja zakłada przebudowę drogi na odcinku około 760 metrów od cerkwi poprzez plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem wyremontowanego odcinka. Przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace mają objąć również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości