Co z przebudową ul. Słonecznej? Miasto rozważa dołożenie brakujących pieniędzy

24 maja 2021, 11:34
fot. archiwum
Dwie firmy chcą zająć się przebudową ul. Słonecznej, ale ich oferty znacznie przewyższają założony budżet. Najtańsza jest o 1,9 mln zł wyższa. Jednak jak się okazuje, władze Gorzowa rozważają dołożenie brakujących pieniędzy i rozstrzygnięcie przetargu.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że do przetargu na przebudowę ul. Słonecznej w Gorzowie zgłosiły się dwie firmy, których oferty znacznie przekraczają budżet założony przez miasto. Na przebudowę ul. Słonecznej przeznaczono 4 mln 55 tys. 910,80 zł (z czego 3,5 mln zł po stronie miasta i 555 tys. 910,80 zł po stronie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji).

Natomiast najtańszą ofertę przedstawiła firma Maldrobud z Myśliborza na kwotę 6 mln 44 tys. 816,29 zł (odpowiednio 4 mln 857 tys. 146,88 zł i 1 mln 187 tys. 669,43 zł). To o ponad 1 mln 988 tys. 906 zł więcej, niż zakładany budżet – z czego po stronie miasta jest to o 1 mln 357 tys. 146,88 zł więcej niż szacowano, a po stronie PWiK o 631 tys. 758,63 zł więcej. 

Jednak jak się okazuje, władze Gorzowa rozważają dołożenie brakujących środków i rozstrzygnięcie przetargu. - Rozważamy pozytywne rozstrzygnięcie postępowania przetargowego. Cały czas analizujemy nasze możliwości budżetowe – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa. 

Jak zapowiada prezydent Jacek Wójcicki, podczas najbliższej Sesji Rady Gorzowa, która odbędzie się w środę 26 maja, radni mają zająć się przeniesieniem pieniędzy właśnie na remont ul. Słonecznej. Jednak w tym przypadku, decyzję musi podjąć również PWiK.

Jeżeli miasto rozstrzygnie postępowanie i wybierze wykonawcę, wówczas ul. Słoneczna powinna zostać wyremontowana do 30 listopada 2021 roku.

Przebudowa ul. Słonecznej

Inwestycja zakłada przebudowę drogi na odcinku około 760 metrów od cerkwi poprzez plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Olimpijską, z wyłączeniem wyremontowanego odcinka. Przebudowa będzie polegała na sfrezowaniu obecnego asfaltu do grubości 5 cm i rozbiórce istniejących warstw konstrukcyjnych jezdni oraz wykonanie nowej podbudowy jezdni i nowej warstwy ścieralnej. Inwestycja zakłada również przebudowę chodników i zatok parkingowych, w tym wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania na chodniku. Poza wyznaczonymi miejscami postojowymi, zostaną ustawione słupki blokujące przed nielegalnym parkowaniem.

Zmian doczekają się również przejścia dla pieszych. Pasy przy skrzyżowaniu z ul. Olimpijską zostaną doświetlone, a w rejonie skrzyżowania z ul. Polarną zostanie wybudowane wyniesione przejście dla pieszych, które zostanie doświetlone. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew i pnączy, pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i słupki blokujące.

Prace mają objąć również przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, regulację studni, kratek ściekowych, ustawienie krawężników. Zostanie również przebudowana sieć wodociągowa wraz z wymianą istniejących przyłączy. Istniejąca sieć wodociągowa zostanie zdemontowana lub zamulona mieszankami cementowo-gruntowymi.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości